Svíčky ze zavařovacích sklenic přijdou vhod nejen na Vánoce

Vánoce se blíží a to znamená, že mnozí z vás už přemýšlíte nad výzdobou vašeho domova Co takhle zkusit svíčky ze zavařovacích sklenic? Jsou skvělou možností, jak svůj interiér prozářit světlem, jak ho také provonět, ale i jak zužitkovat staré nepotřebné sklenice, které nemusí nutně končit jenom v kontejneru.

Vyrobte si vlastní klasickou svíčku

První metoda je tou složitější, která je založena na tom, že si svíčky ze zavařovacích sklenic přímo vyroníte. Potřebovat k tomu budete prázdné sklenice. A dále také vosk a knoty. Obojí se dá bez problémů koupit, jelikož domácí výroba svíček je velmi populární. Potom už stačí vosk rozehřát, ve sklenici držet knot a ten zalít voskem. Když vše ztuhne, svíčka je hotová.

Zkusit lze i vonnou svíčku

Postup je v tomto případě v podstatě stejný, jenom koupíte buď parfémovaný vosk, nebo pořídíte různé vůně, které do něho při zahřívání nakapete. Potom postupujete stejně, jako při návodu výše. Když vosk zatuhne, zapalte knot a můžete se těšit z toho, jak svůj interiér provoníte.

Poslouží i obyčejná čajová svíčka

I tu můžete v případě potřeby použít. V tomto případě však věnujte pozornost zavařovacím sklenicím, které je dobré vyzdobit. Hodit se mohou například stuhy, různé přírodní dekorace, ale také barvy na sklo. Potom už postačí vložit čajovou svíčku na dno a zapálit. Uvidíte sami, jak bude v ozdobené sklenici dokonale vypadat.

Inspirujte se různými možnostmi

Jak můžete vidět na jednotlivých fotografiích, fantazii se meze rozhodně nekladou. Jednotlivé obrázky vám mohou být celkem zajímavou inspirací. Vše můžete zašít tím, že zvolíte různě velké sklenice. Potom můžete volit i různé druhy zdobení, podle toho, co máte zrovna při ruce. Stejně tak lze vyrábět svíčky i z různě barevných vosků, nebo ty čímkoliv doplňovat. Zkrátka a jednoduše je mnoho cest, jakými se vydat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]