Tento moderní dům zaujme nejen svou architekturou, ale i lokalitou, ve které se nachází

Každý, kdo touží mít moderní dům by měl zpozornět. A to z důvodu, že tento může být poměrně zajímavou inspirací. Pokud byste ho snad chtěli jet obhlédnout osobně, bude potřeba vyrazit do Švédska, jelikož právě zde se tato zajímavá stavba nachází. A je toho mnoho, čím umí nadchnout.

Zajímavá lokalita

Už na první pohled je jasné, že tento moderní dům se nachází v podstatě uprostřed přírody. A to potvrzujeme. Nachází se spíše dále od civilizace, v lese, jihozápadně od Švédského města Stockholm. Právě tuto lokaci si vybrali lidé ze studia Schlyter / Gezelius Arkitektkontor k tomu, aby zde stvořili něco zajímavého.

Design připomíná loď

Pokud se na dům podíváte blíže, jistě vás zaujme jeho dřevěné obložení, které bylo voleno hlavně z důvodu, aby skvěle zapadal do lesního prostředí a ladil s okolní přírodou. Když se na dům podíváte z dálky, zaujme vás i jeho ne úplně klasický design. Cílem architektonického studia zde byla jediná věc, a to, aby dům designem připomínal tvar lodi.

Čistý design

Jakmile nahlédnete také do interiéru, tak vás rozhodně musí zaujmout i takzvaná designová čistota. I ta je něco, co se architektům skvěle povedlo. Dokládají to spíše světlejší barvy, příjemné sladění materiálů i tvarů, stejně jako minimum jakýchkoliv rušivých elementů.

Možnost využít patro

I když to na první pohled může vypadat, že je tento moderní dům jednopatrový, tedy že je takzvaným bungalovem, tak zdání klame. Má také svou podkrovní část, která byla vzhledem k menším rozměrům upravena tak, aby nabídla výhled dolů do obývacích prostor, a tak působila mnohem větším a rozhodně také celkově prosvětleným dojmem.

Velká otevřená dispozice

Zapomeňte na různé oddělovací zdi, nebo na různí přepážky. Už svým tvarem, který má připomínat loď dům směřuje k tomu, že nabídne primárně velké otevřené dispozice. Pokud se podíváte do jeho interiéru, jasně se vám to potvrdí. Najednou vše vypadá větší, než ve skutečnosti je.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]