Tento moderní dům zaujme nejen svou architekturou, ale i lokalitou, ve které se nachází

Každý, kdo touží mít moderní dům by měl zpozornět. A to z důvodu, že tento může být poměrně zajímavou inspirací. Pokud byste ho snad chtěli jet obhlédnout osobně, bude potřeba vyrazit do Švédska, jelikož právě zde se tato zajímavá stavba nachází. A je toho mnoho, čím umí nadchnout.

Zajímavá lokalita

Už na první pohled je jasné, že tento moderní dům se nachází v podstatě uprostřed přírody. A to potvrzujeme. Nachází se spíše dále od civilizace, v lese, jihozápadně od Švédského města Stockholm. Právě tuto lokaci si vybrali lidé ze studia Schlyter / Gezelius Arkitektkontor k tomu, aby zde stvořili něco zajímavého.

Design připomíná loď

Pokud se na dům podíváte blíže, jistě vás zaujme jeho dřevěné obložení, které bylo voleno hlavně z důvodu, aby skvěle zapadal do lesního prostředí a ladil s okolní přírodou. Když se na dům podíváte z dálky, zaujme vás i jeho ne úplně klasický design. Cílem architektonického studia zde byla jediná věc, a to, aby dům designem připomínal tvar lodi.

Čistý design

Jakmile nahlédnete také do interiéru, tak vás rozhodně musí zaujmout i takzvaná designová čistota. I ta je něco, co se architektům skvěle povedlo. Dokládají to spíše světlejší barvy, příjemné sladění materiálů i tvarů, stejně jako minimum jakýchkoliv rušivých elementů.

Možnost využít patro

I když to na první pohled může vypadat, že je tento moderní dům jednopatrový, tedy že je takzvaným bungalovem, tak zdání klame. Má také svou podkrovní část, která byla vzhledem k menším rozměrům upravena tak, aby nabídla výhled dolů do obývacích prostor, a tak působila mnohem větším a rozhodně také celkově prosvětleným dojmem.

Velká otevřená dispozice

Zapomeňte na různé oddělovací zdi, nebo na různí přepážky. Už svým tvarem, který má připomínat loď dům směřuje k tomu, že nabídne primárně velké otevřené dispozice. Pokud se podíváte do jeho interiéru, jasně se vám to potvrdí. Najednou vše vypadá větší, než ve skutečnosti je.