Soukromí i elegance: Dcerám postavili malý domek pro zbytek dospívání na vlastní zahradě

Fotografie: Richard Humphrey / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Malý domek, ale velká rodina – problém, s nímž si Dolanovi poradili vskutku důmyslně. Pořídili si tiny house, který ke svému domu připojili, a jednoduše ho tak zvětšili.

Ne vždy musí platit, že velká rodina si žádá velký prostor. Určité zachování soukromí je ale na místě vždy. Rodina Dolanových se proto rozhodla pořídit tiny house, který slouží jejich dvěma odrůstajícím dcerám jako vlastní pokojíček.

Domy nejsou nafukovací – nebo jsou?

Manželé Dolanovi žijí společně se svými rodiči a dětmi na malé farmě. Pozemek, který disponuje velkou zahradou a rybníčkem, s nimi obývá bezpočet slepic, krocani, kozy a králíci. Se sousedy pak tvoří malou komunitu, ve které si všichni pomáhají a rádi tráví volný čas dohromady. Nicméně rozrůstající se rodině pomalu přestávalo jejich stávající zázemí stačit.

Dolanovi mají celkem tři děti. Jejich dům má lehce přes 110 m2 obytné plochy, která zpočátku rodině dostačovala, ale s přibývajícím věkem dětí byla čím dál stísněnější. Aby se rodina mohla opět nadechnout, rozhodli se rodiče pořídit tiny house, který ke svému domu připojili. Vytvořili tak pro dvě nejstarší dcery samostatný prostor, v němž mají soukromí, ale zároveň jsou nadále součástí rodiny.

Dívky si interiér navrhly samy

Aby tiny house opravdu odpovídal potřebám obou dívek, navrhovaly si interiér samy v korekci se Simblissity Tiny Homes. Minidomek Kisci casa na pozemku zaparkoval po půl roce a stál 67 000 dolarů (více než 1,4 milionu korun). Dnes se v něm nachází dvě ložnice, koupelna a jeden volný prostor, nicméně Dolanovi nevylučují, že v budoucnosti může sloužit jako kancelář nebo jako ubytování pro dívky, až budou na vysoké.

Sestry Marin a Lucie do svého tiny domku mohou vstoupit přímo z ulice nebo přes dům. V pravé části domu se nachází v přízemí koupelna s toaletou, velkým sprchovým koutem a umyvadlem. Pod schody, které vedou do první ložnice s manželskou postelí, mají dívky oblečení. V levé části domku je v přízemí druhá ložnice oddělená posuvnými dveřmi. V patře je poté prostor navíc, sloužící jako posezení.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]