Trouba nemá samočisticí funkci? Nevadí, jednoduchý trik ji bez jakéhokoliv problému nahradí

Fotografie: Depositphotos

Čištění trouby je prokletí, pokud nemáte samočisticí funkci. Špinavou troubu lze ale vyčistit s využitím jednoho pomocníka, kterého naleznete v kuchyni.

Při úklidu domácnosti většina lidí umývá a uklízí vše potřebné. Výjimkou není ani mytí trouby a především jejího vnitřku. Pokud nejste zrovna ti šťastlivci, kteří mají troubu s funkcí samočištění, je třeba to tedy udělat ručně. Jenže to je pro mnoho lidí problém, protože čištění hodně zanešené trouby představuje spoustu času, námahy a mnohdy i hodně chemických prostředků. Díky tomuto triku si samočisticí funkci trouby skvěle nahradíte. Postačí vám k tomu jen jeden produkt, který jistě najdete v kuchyni.

Čištění trouby pomocí tablety do myčky

Tou zázračnou přísadou, o které je řeč, je tableta do myčky. Umístěte tabletu do myčky na plech na pečení nebo do zapékací mísy. Poté ji podlijte litrem vody a dejte do trouby. Zavřete ji a nastavte na 100 °C. Jakmile se voda vyvaří a tableta se rozpustí, vypněte troubu, ale nechte tam tabletu působit asi 2 hodiny. Vysoká teplota způsobí, že se kapsle začne tavit a mycí vlastnosti v ní obsažené se začnou usazovat na stěnách trouby. Odstranění zbytků vlhkým hadříkem už je jen snadný konec.

Svou troubu můžete čistit s pomocí tablety do myčky ještě jedním způsobem. Zabere to rozhodně méně práce, ale je to časově náročnější. Začnete tak, že tabletu zalijete trochou horké vody – dbejte ale na to, aby voda nebyla úplně vařící. Až se tableta trochu rozpustí, promíchejte ji, aby se vytvořila pasta. Tu naneste na veškeré nečistoty v troubě. Poté počkejte asi půl hodiny a zbytky pasty a špinavých kousků odstraňte vlhkým hadříkem.

Na co dalšího se hodí tablety do myčky?

Použití tablet do myčky při domácím úklidu se neomezuje pouze na mytí nádobí a trouby. Možností, jak takové tablety využít, je mnohem více – a jsou stejně dobře účinné. Tablety se dají skvěle využít při čištění pračky. Vložte dvě tablety do bubnu pračky, zapněte zařízení na program s nejvyšší možnou teplotou a vyčkejte. Tablety v kombinaci s vysokou teplotou vyčistí a osvěží vnitřek pračky. Dobře využitelné jsou i na čištění připálených hrnců. Vložte tabletu do myčky do zanešeného hrnce, zalijte ji horkou vodou a nechte působit přes noc.

Fotografie: Depositphotos

Ráno hrnec snadno očistíte od špíny a připálenin. Pokud máte problém se špínou a plísněmi v odpadkovém koši, i s tím tablety pomohou. Postup je stejný jako u předchozích triků, tedy stačí tabletu vložit dovnitř koše a zalít ji horkou vodou. Vyčistíte tak vnitřek odpadkového koše a zbavíte se všech bakterií a plísní. Posledním šikovným trikem je čištění toalety, pokud vám došla speciální kapalina k tomu určená. Vložte do ní tabletu do myčky a počkejte, až se rozpustí. Poté důkladně vyčistěte vnitřek mísy a spláchněte.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]