Odejde na penzi a 30 000 dolarů (652 000 Kč) utratí za výstavbu minidomku. V něm chce v klidu a míru prožít zbytek života, aniž by se musela starat o výdaje.
Po dosažení penzijního věku je pro některé lidi plánování budoucnosti o dost složitější, než by se mohlo zdát. Učitelka Brigitte se totiž obávala že jí penze na pokojnou a spokojenou budoucnost stačit nebude. Když už udělala definitivní tečku za pracovním životem, rozhodla se s manželem naplánovat budoucnost po svém. Jednou, když byla na návštěvě u kamarádky, začala listovat knihou, ve které byly ukázky minidomků. Uchvátilo ji to do té míry, že se rozhodla vydat právě tímto směrem.
Učitelka staví svůj sen
Zahájila proto vlastní projekt a pustila se svépomocí do výstavby takového malého domku, aby se do něj posléze mohla nastěhovat. Ve své komunitě byla tato bývalá kantorka naštěstí velmi oblíbená, takže jí mnoho lidí nabídlo prakticky ihned pomoc. Od kamarádky dostala starý přívěs, který se stal základem budoucí stavby. Celá výstavba a související práce zabraly cca 1 rok. Využila také služeb profesionálního zedníka, který na celou stavbu dohlížel a kromě vlastní práce řídil další kroky.
Během celé doby tak Brigitte nejen vybudovala dům svých snů. Také se naučila, jak navrhnout, opravit či upravovat každou jeho část. Navzdory skromné velikosti její nový domov nijak nezaostává za domácnostmi běžné velikosti. Brigitte se totiž podařilo prostory optimalizovat, dokonce má uvnitř i rozkládací pohovku. V případě návštěvy je tak možné nabídnout nocleh víc lidem.
Ekologický provoz
Učitelka nezapřela profesi a pečlivě si prostudovala různé další obdobné projekty. Pro svůj vlastní domov pak zvolila ještě minimalističtější styl, než je u takových staveb obvyklé. S výsledkem je tedy naprosto spokojena. Nad obývákem vzniklo mezipatro s ložnicí, část na noc je tak perfektně oddělena od té denní. Pro ekologickou udržitelnost využívá dům dešťovou vodu, kterou učitelka sbírá kbelíkem. Při letních vedrech vyrazí do vesnice na místní koupaliště.
Zdroj: Positive Vibration