Udržování čistoty v koupelně snadno a rychle za pomoci domácích prostředků

Fotografie: Freepik

Všichni se chceme cítit doma dobře. Pokud jde o udržování čistoty, bývá jednou z problematických místností koupelna, která nám často kromě každodenní hygieny slouží také pro praní prádla či uskladnění rozmanitých čisticích prostředků. Výsledkem je, že je tak neustále vystavena vlhkosti i nejrůznějším bakteriím a vzniku nečistot. Proto vám dnes přinášíme několik jednoduchých a praktických rad, jak koupelnu vyčistit tak, aby opět zářila čistotou.

Jak vyčistit vanu či umyvadlo?

Pro čistění vany můžete využít ocet, který smícháte v poměru jedna ku jedné s vlažnou vodou. Směs poté pomocí houbičky naneste na povrch vany, rozetřete a nechte několik minut působit. Všechny nečistoty i případná plíseň rázem zmizí.

K čistění umyvadla je kromě octu vhodné použít také sůl, neboť ta si lehce poradí s usazeninami od mýdla. Smíchejte tedy půl skleničky octa, skleničku vody a jednu polévkovou lžíci soli. Když se sůl rozpustí, opět jednoduše směs aplikujte na stěny umyvadla a několikrát přetřete.

Na vanu i umyvadlo lze v případě silnějšího znečistění použít také směs vytvořenou z čtvrt šálku jedlé sody, půl šálku octa a jednoho šálku dezinfekčního roztoku s alkoholem, které smícháte s vodou.

Tento roztok nechte po nanesení patnáct minut působit, opláchněte a uvidíte, že vaše vana i umyvadlo budou jako nové.

Případné rzi na bateriích se lze lehce zbavit pomocí soli a citronové šťávy. Na zrezlá místa nejprve nasypte trochu soli a následně na ně vymačkejte čerstvou citronovou šťávu. Takto nechte působit přes noc, sůl a šťáva budou reagovat a rez rozpustí. Ráno baterii omyjte čistou vodou.

Jak vyčistit spáry?

Náchylné na usazeniny a plíseň jsou i spáry mezi dlaždičkami. K jejich odstranění se skvěle hodí starý zubní kartáček, který namočíte do octa, a jednotlivé spáry s ním budete třít. Pomáhá také použití jedlé sody, vytvořte si z ní a malého množství vody pastu a pomocí zubního kartáčku spáry drhněte. V případě, že vás trápí tvrdé odolné skvrny na povrchu spárovací hmoty, můžete je odstranit pomocí brusného papíru.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]