Útulné bydlení lze vytvořit i ze staré cisterny, která tak nutně nemusí končit ve všech případech na šrotišti

Jste fanouškem něčeho netradičního, zvláště když vznikne útulné bydlení? Pak tohle musíte vidět! Fantazii některých lidí se opravdu nekladou žádné meze. Předpokládáme, že by vás při pohledu na starou rezavou cisternu nenapadlo, že by z ní mohlo být nádherné bydlení. Jenže, světe div se, některé lidi to skutečně napadne a rozhodně se nebojí uvést svou myšlenku v realitu. Dva bratři z Missouri, Taimoor a Rehan neváhali ani minutu a rezavou cisternu si přetvořili k obrazu svému – a je na co se koukat.

Rezavá cisterna nemusí do sběru

Taková cisterna byla zcela na odpis – co taky s ní? To se ale bratrům nezdálo a v jejich hlavách se zrodil netradiční projekt. Oba konce cisterny nejprve zasklili a vytvořili tak vlastně dvě velká okna, která dovnitř přiváděla dostatek světla. Z boční stěny poté vyřízli velký kus kovu, aby tak mohl vzniknout vchod. To samé udělali i na druhé straně, kde vzniklo ještě jedno menší okno.

A nyní přišel na řadu interiér. Stěny stačilo ošetřit vhodnými preparáty a natřít na bílo a hned to uvnitř vypadalo o poznání útulněji. Vnitřní zařízení už byla v podstatě hračka. Bylo nutné položit dřevěnou podlahu a samozřejmě také vytvořit místo pro koupelnu a kuchyňku. Vše ladili do příjemných zemitých odstínů a rustikálního stylu, který s netradičním tvarem obydlí vytvářel zajímavý kontrast.

Ideální místo pro netradiční odpočinek

Jako by to nebylo dost, u vchodu ještě vybudovali hezkou terasu s dřevěným zahradním nábytkem, čímž se obytný prostor ještě o něco rozšířil. Jedinou nevýhodou snad může být to, že v domku si příliš soukromí neužijete. Velká okna vám skutečně dávají mimořádný výhled, ale každý zvenku také vidí, co právě děláte. Do jisté míry to ale nevadí. Přebudovaná cisterna je umístěna na odlehlém místě v přírodě, kde je riziko setkání s nezvanými návštěvníky skutečně minimální. Kde jinde strávit romantický víkend obklopeni přírodou?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]