Vejminek v moderním pojetí. Prarodičům postavili dům hned vedle toho svého

Dříve byl vejminek zcela běžnou a fungující věcí. A dnes? V některých domácnostech zažívá renesanci. Tento případ vás o tom přesvědčí. Začít je však nutné na samotném začátku. U života dvougenerační rodiny, která žila v jedné nemovitosti. Když se následně narodilo dítě, bylo třeba řešit, jak se bude bydlet dál.

Moderní vejminek jako ideální možnost

Řada rodin vše vyřeší tak, že svým prarodičům najdou bydlení jinde, nebo je dají do domova důchodců. To ale není vždy dobré řešení. A tak nebylo zvoleno ani v tomto případě. Nakonec došlo k tomu, co můžeme označit jako moderní vejminek. Prarodiče mohli žít ve vlastním, a přitom v těsné blízkosti svých dětí.

Nechali jim postavit malý dům hned vedle

Prarodiče nepotřebovali nic velkého. Plně jim stačila menší a praktická nemovitost, jak se řídká takzvaně na dožití. A právě stavba takového domu byla tím nejlepším řešením. Tedy abychom byli konkrétní, dům vznikl jako modulární stavba, která sem byla dopravena a usazena na požadované místo. Nebylo tak nutné čekat dlouhé měsíce na to, než bude postaveno.

Dům je velmi útulný

I když se jedná o velmi malý dům, rozhodně mu nechybí útulnost. Stačí se podívat dovnitř a je vidět, že působí velmi příjemným dojmem. Toho je dosaženo i díky použití dřeva, které pomáhá ve vytvoření skvělé atmosféry. Také nelze zapomenout na otevřené dispozice, nebo i dostatek světla, což je další velké plus této nemovitosti.

Pro potřeby starších lidí

Myslelo se také na to, že zde bude žít starší pár. I tomu bylo přizpůsobeno samotné vybavení bytu. Hlavně je nutné zmínit třeba sprchový kout, který zaujme jak svou velikostí, tak i tím, jak jednoduše se do něho dá vstoupit. Na něm je jasně vidět, že tento vejminek byl navržen přímo na míru starším lidem. A ti si ho zcela logicky nemohou vynachválit.

Chcete vidět, jak to uvnitř vypadá? Není nic jednoduššího než si prohlédnout jednotlivé fotografie. Toto bydlení je tisíckrát lepší než běžný byt, nebo třeba samostatný pokoj v domově pro seniory.