Venkovní kuchyni postavil svépomocí, bez předchozích zkušeností

Venkovní kuchyně je skvělou volbou na terasy a pergoly, kde se nejenom odpočívá, ale také se zde griluje a slaví. Ne vždy je nutné kupovat hotovou kuchyňskou sestavu. Lepší volbou je vyrobit si venkovní kuchyni na míru, svépomocí. Že to nemusí být, až takový problém ukazuje realizace tohoto projektu.

Dřevěná konstrukce jako základ

Jaký jiný materiál použít, než dřevo. To se stalo základem i pro tuto realizaci. Kromě několika kovových prvků jsou základem této venkovní kuchyně dřevěná prkna a také dřevěné trámky, které tvoří samotný základ. Tedy kostru kuchyně, na které je už jasně vidět, že její tvar bude mít písmeno U a že nebude nijak malá.

Postačí jakékoliv desky

Když je základní konstrukce hotová, přichází na řadu další krok, kterým je využití jakýchkoliv desek, včetně těch OSB, které se na realizaci také celkem dobře hodí. Pomocí desek se vytvoří jednotlivé stěny venkovní kuchyně. Tedy její boky, záda, přední část, ale také základ kam následně přijde samostatná pracovní deska. Po instalaci desek konstrukce už kuchyni skutečně začíná připomínat.

Příprava otvorů

Aby byla kuchyně také praktická, je nutné myslet i na jednotlivé otvory. A to jak na ty, do kterých bude následně vsazený dřez, tak i na ty otvory, které budou sloužit jako vstup do vnitřních skříněk. Tím bude vnitřní prostor dřevěné konstrukce prakticky využít a poslouží k tomu, aby v něm bylo ukryto nádobí a další věci této venkovní kuchyně.

Gril jako to hlavní

Unikátní je tato venkovní kuchyně v tom, že celá realizace počítala také s tím, že její součástí bude i vsazený plynový gril. Ten bude napevno umístěný v připravené části a bude navazovat na okolní pracovní desky. Příprava jídla během pořádaného grilování tak bude o poznání jednodušší.

Obklady jako nejlepší materiál

Pracovní prostor nemusí být stejný, jako v běžných interiérových kuchyních. U těch venkovních by měl být kladen důraz na celkovou odolnost a dlouhou životnost. I proto se jako nejlepší materiál jeví obklady. A to buď ty na zeď, nebo ve variantě dlažby. Ty poslouží jako základ pracovní desky, ale i jako estetické obložení, aby venkovní kuchyně také trochu vypadala.

Poslední kosmetické úpravy

V tomto stavu je venkovní kuchyně v podstatě už připravena k použití. Aby ale vypadala k světu, je dobré na závěr zapracovat na posledních kosmetických úpravách. Tedy hlavně na instalaci dvířek a také na instalaci šuplat, stejně jako na vzhledu samotných spodních desek, kde je vhodné nanést vrstvu štuku, která nezvýší jenom krásu, ale i odolnost a tedy i životnost této kuchyně, která tak bude připravena na první grilování.

Fotografie: Buzznick

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]