Když se řekne vesnické stavení, každý si představí velkou zděnou nemovitost. Tato moderní představě odpovídá jenom částečně. Na první pohled jí nelze upřít to, že je velká a má klasický tvar. Při pohledu na materiály je však jasné, že se zde nenachází několik desítek let, jako řada jiných staveb ve stejné lokalitě.
Kombinace moderního přístupu a klasiky
Na první pohled stále můžeme říci, že toto vesnické stavení vychází z minulosti. A to hlavně svou velikostí – tedy rozlohou, ale i svým klasickým tvarem se zkosenou střechou. Standardní dříve používané cihly a omítky však nehledejte. Zde se využilo především dřevo, které je kombinováno také s velkými skleněnými plochami, které nahrazují běžná malá okna.
Na první pohled neviditelná praktičnost
Pokud si mnozí z vás řeknou, že jde o další vesnické stavení, kde byl kladen důraz hlavně na vzhled, a ne na praktičnost, vyvedeme vás z omylu. Zaujme třeba sklon střechy, po které snadno sklouzne sníh, a tak ji nijak nezatěžuje. Střecha má také zajímavý přesah a ta lze trávit čas venku, bez rizika moknutí. Povedená je také menší terasa, na kterou je přístup přímo z obývacího pokoje, jednou ze skleněných výplní, kterou lze otevřít posuvem.
I interiér odkazuje k původní klasice
Po vstupu do interiéru vás jistě zaujme designová čistota, kterou narušují mnohé prvky, které stále odkazují k původní klasice a k tomu, že to má být vesnické stavení. Opomenout nelze použití přírodních materiálů v podobě dřeva. Také zde nechybí možnost vytápění dřevem, a to díky krbovým kamnům, které jsou zajímavě umístěny nikoliv na kraji, ale přímo v prostoru.
Dlouhá chodba nahrazuje klasickou knihovnu
Velmi zajímavě byla vyřešena delší chodba, která v řadě nemovitostí zůstává zbytečně prázdná. Zde došlo k umístění mnoha dřevěných polic, které posloužily jako velká knihovna. Díky tomu chodba nepůsobí prázdně a zároveň nebylo třeba vyčleňovat samostatnou místnost jenom k tomu, aby do ní byly umístěny knižní tituly. Opět ukázka toho, že nešlo jenom o design, ale i o praktickou stránku.