Výběr podlahové krytiny do domácnosti, kde žijí s námi domácí mazlíčci

Sem tam nějaká ta loužička a ostré drápky mohou poškodit některé typy podlahových krytin. Život s domácími mazly má svá specifika a je nutné s nimi při výběru vhodné podlahy počítat. Přáním každého je, aby podlaha nějaký ten rok vydržela. Mělo by tedy jít o podlahovou krytinu, která je odolná a snadno se udržuje. Především kočičky si rády brousí drápky nejen o nábytek, ale i podlahu, tudíž pozor na dřevěné podlahy.

Určitě se nemusíte zříkat dřevěné podlahy, pokud patří k vašim favoritům. Dřevěná podlaha má své nezaměnitelné kouzlo a nic ji nenahradí. Ale když už dřevo, tak pořádně tvrdé a odolné. Jako je třeba buk, dub či exotické dřeviny. Na rozdíl od laminátové podlahové krytiny je dřevo náchylnější na poškrábání. Počítejte s tím, že ať už máte kočičku nebo psa, poškrábání podlahy se nevyhnete.

Podlaha s dekorem

Lepší volbou je strukturovaný povrch podlahy a různé dekory než podlahová krytina bez dekoru. Na té jsou totiž ihned vidět vady na kráse. V případě loužičky tak může na onom místě zůstat flek. V případě dekoru nepůsobí však jako pěst na oko. V případě dřevěné podlahy pomůže její naolejování. Nebude tolik nasávat tekutiny (tedy loužičky) a samozřejmě je nutné nehodu co nejdříve setřít.

Laminát mazlíkům klouže

S loužičkou či rozlitou miskou vody je nutné si co nejrychleji poradit i v případě laminátu, který ač je odolnější vůči přítomnosti domácích zvířat, má své nevýhody – klouže. Mazlíčkům se po něm špatně pohybuje a opět platí, čím tvrdší, tím lepší. Jestliže se pro něj už rozhodnete.

Vinylová podlaha

Vinylová podlahová krytina je patrně ze všech nejoblíbenější, protože se snadno udržuje a je odolná proti působení vody. Navíc ji dostanete i imitaci dřeva. Pamatujte také na to, že zvíře líná (pouští srst) a tudíž je vhodné vybrat podlahu, kde nebudou žádné mezírky, a podlaha se může bez problémů vytírat. Vedle linolea je rovněž oblíbené přírodní linoleum, které je voděodolné a s mazlíčky si poměrně dobře rozumí.

Dlažba

Praktická a velmi odolná je také dlažba, jen je potřeba si pohlídat strukturu a protiskluzový povrch. Jestliže si pořídíte kočičku či psa, kteří budou trávit většinu času mimo dům a domů přijdou sporadicky, pak podlahovou krytinu nemusíte až tolik řešit.

Obrázek: pixabay