Vyčištění šperků je jednodušší než se může zdát. Stačí k tomu jedná soda a alobal

Jsou slabostí mnoha žen a mnoho z nich si nedokáže ani představit, že by ráno vyšly z domu bez nich. A jak na vyčištění šperků? Poradíme. Díky tomu už nikdy nevyjdete bez oblíbených náušnic, prstenů či řetízků. Aby naše šperky byly stále krásné a lesklé, musíme jim věnovat náležitou péči. Víte, jak správně vyčistit vaše oblíbené doplňky, aby vypadaly stále jako nové?

Rozmanitá nabídka

Nejjednodušším řešením jsou především různé univerzální roztoky na čištění, které zakoupíte v drogérii či ve zlatnictví. Další oblíbenou variantou, která se hodí na všechny kovy, jsou hadříky napuštěné speciální látkou, která šperky vyčistí. Poslední dobou se populárními staly také nejrůznější domácí přístroje, které pracují na principu ultrazvuku. Výhodou čistění ultrazvukem je především to, že se jím odstraní i nečistoty na špercích, které mají nerovnou strukturu či jsou zdobené kamínky. Pokud nechcete investovat do speciálních prostředků, přinášíme vám jednoduchý a univerzální tip, jak si velmi šetrný, ale zároveň účinný čisticí prostředek můžete vyrobit doma sami.

Vytvořte si vlastní domácí přípravek

Šperky lze velmi snadno vyčistit i prostřednictvím některých věcí, které máme doma běžně k dispozici. Osvědčené je především čištění za pomoci vody, jedlé sody, soli, saponátu na nádobí a kousku hliníkové folie. Stačí alobalem potáhnout dno a stěny pánve, kterou chcete na čistění použít, a do této pánve poté nalít dvě stě padesát mililitrů teplé vody, ve které jste předtím rozpustili jednu polévkovou lžíci soli a saponátu na nádobí a jednu čajovou lžičku jedlé sody. Vaše šperky poté vložte do pánve s tímto roztokem a nechte roztok působit po dobu asi deseti minut. Posledním krokem je jen usušení jemným hadříkem a vaše šperky budou krásně čisté a jako nové. Výhodou tohoto domácího přípravku je, že se dá použít na jakékoli šperky ze zlata, stříbra i běžnou bižuterii.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]