Pokud na svých polštářích najdete nevzhledné žluté skvrny od potu, je načase, abyste své polštáře pořádně vyčistili. Takto můžete účinně a jednoduše zbavit polštáře všech nečistot.
Abyste skvrny potu z polštáře odstranili, měli byste je čistit minimálně každé tři měsíce. Každý rok byste podle doporučení měli měnit staré polštáře za nové. V nečištěných polštářích se kromě špíny a prachu drží i roztoči, mikroby a bakterie, již mohou negativně ovlivňovat kvalitu vašeho spánku i zdraví. Nezáleží na materiálu, z jakého je polštář vyroben, jeho pravidelnému čištění se nevyhnete. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a zbavte polštáře veškeré špíny.
Suroviny k vyčištění polštářů
Žluté skvrny na vašich polštářích jsou směska potu, slin, prachu, roztočů a vašich starých kožních buněk. Abyste tyto nečistoty z polštáře snadno odstranili, připravte si k jejich vyčištění přírodní prací prostředek, bělidlo, levandulový esenciální olej a půl hrnku jedlé sody na praní. Díky těmto surovinám budou vaše polštáře opět dokonale čisté a zářivě bílé jako nové.
Jak účinně vyprat polštáře
Do zásobníku na prací prostředky nasypte hrnek pracího prášku a bělidla. Přidejte 10 kapek levandulového oleje, abyste polštářům dodali příjemnou vůni, a půl hrnku jedlé sody, která umocní čisticí, bělicí a dezinfekční vlastnosti pracího prášku. Pračku nastavte na program s nejvyšší teplotou a polštáře dejte vyprat. Jakmile prací cyklus skončí, dejte polštáře uschnout na sluníčko. Pokud k jejich usušení chcete použít sušičku, spusťte ji na program s nejnižší teplotou.
Otestujte své staré polštáře
Pokud si výměnou polštáře nejste jistí, můžete ho jednoduše otestovat. Díky tomuto triku budete hned vědět, jestli je váš polštář ještě vhodný k použití, nebo je nejvyšší čas vyměnit ho za nový. Abyste svůj polštář otestovali, jednoduše ho přehněte napůl a sledujte, zda se vrátí do původního tvaru. Jestliže se vrátí, můžete si ho s klidem ponechat, pokud ale zůstane přehnutý, je načase pořídit si polštář nový.
Jak zlepšit kvalitu spánku
Jestli se po probuzení cítíte stejně nebo dokonce více unavení, než před usnutím, měli byste se zaměřit na zlepšení kvality spánku. Tu ovlivňuje například teplota vzduchu v místnosti, která by se měla pohybovat okolo 17 °C. Než jdete spát, otevřete okno v ložnici dokořán, abyste vyměnili vzduch za čerstvý. Kvalitu spánku ovlivňují také aktivity, které před spaním provádíte, a záření, jež na vás působí. Pro lepší spánek můžete využít také aromatické byliny. Levandule vás dokáže uklidnit a zrelaxovat. Váš spánek tak bude hlubší a vydatnější.
Zdroj: Bonasavoir