Pivo se dá v domácnosti využít i jinak než jako oblíbený nápoj

Pivo patří k oblíbenému nápoji především mužů, ale pochutnají si na něm velmi rády i ženy. Navíc se dá využít v domácnosti, a to nejen při vaření a pečení chleba. Jestli máte doma láhev či plechovku piva, která vám zůstala třeba z nějaké oslavy a nehodláte ji vypít, pak zbystřete. Přinášíme vám tipy, jak pivo doma využít.

Vyčistí skvrny

Rozlili jste na sedací soupravu či koberec kávu nebo čaj? Než sáhnete po chemickém čistidlu, zkuste pivo. Namočte houbičku do tohoto zlatavého moku a skvrnu vyčistěte. Nakonec ještě použijte teplou mýdlovou vodu.

Leštěnka na nábytek

Není potřeba používat klasickou leštěnku, zbylo-li vám v láhvi či plechovce pivo. Hodí se leštění dřevěného nábytku, který bude vypadat jako nový. Smíchejte sklenici piva se třemi lžičkami cukru a tuto směs použijte k leštění nábytku, povrch přeleštěte ještě suchým hadříkem.

Vyčistí zlaté šperky

Potřebovaly by vaše zlaté šperky už vyčistit? Stačí nalít pivo do mističky a ponořit do něj na hodinku zlaté šperky. Pak je stačí jen omýt čistou vodou a vyleštit suchým hadrem.

Těsto na chleba

Pečete doma sem tam chleba? Pak místo vody, kefíru nebo syrovátky zkuste pivo. Kvasinky podpoří kynutí, chleba získá nejen vitamíny, ale i jemnější chuť. Uvidíte, že vaše rodina si nový recept zamiluje.

Změkčí tvrdé maso

Pivo je úžasným změkčovačem masa. Pokud chcete docílit křehkého masa, naložte ho přes noc do marinády, kde bude jednou z přísad i pivo. Ať už maso hodláte grilovat nebo péct, tento trik zaručí křehkost masa.

Hnojivo pro rostliny

Přidejte trochu piva do vody, kterou zaléváte kytky. Stejně tak růst rostlin podpoří například i přimíchání láku z okurek do vody nebo výluh z banánových slupek. Zapomeňte na chemická hnojiva.

Past na octomilky

Octomilky v domácnosti jsou velmi nepříjemná záležitost. Připravte jim past. Nalijte do nádobky trochu piva a přikryjte ji potravinářskou folii nebo alobalem a udělejte maličké dírečky. Mušky se dostanou dovnitř, ale cestu ven už nenajdou.

Vyčistí rez

Na čištění zrezivělých věcí se často používá Coca Cola. Stejně tak dokáže však pomoci i pivo. Kyseliny v pivu dokáží rez rozpustit stejně účinně.