Pěstování okurek na okenním parapetu: Způsob, který zaručí přísun oblíbené zeleniny po celý rok

Fotografie: Depositphotos

Není nic lepšího než vlastnoručně vypěstovaná úroda. Na vlastních okurkách si můžete pochutnat, i když nemáte zahrádku, kde byste je zasadili. Pěstovat je můžete i za oknem. 

Pěstování okurek v květináči není neobvyklého. Pokud dodržíte pár jednoduchých pravidel a budete se o tuto rostlinu dobře starat, můžete se brzy těšit z vlastní úrody okurek. Vlastnoručně vypěstované zelenině se nic nevyrovná. Navíc si můžete být stoprocentně jistí, že máte produkt v bio kvalitě, a navíc s vynikající a šťavnatou chutí. Díky pěstování okurek v květináči si můžete vlastní okurky vychutnat i v zimě.

Jak pěstovat okurky v květináči

Aby se okurkám dařilo natolik, že by mohly plodit, je potřeba dopřát jim důkladnou péči. Dodržte těchto pár jednoduchých pravidel a okurek budete mít víc než dost.

Co budete pro vypěstování okurek potřebovat

Než okurky zasadíte, připravte si pro ně vhodné květináče. Můžete koupit speciální, ale postačí i obyčejné květináče o objemu přibližně 450 ml. Dále si připravte výživnou půdu pro okurky, aby měly z čeho čerpat živiny, a sazenice nebo semínka této plodiny. Než budete doma se zeminou pracovat, roztáhněte si na stůl nebo na zem plachtu nebo starý ubrus, aby vám následně šlo místo snadno uklidit.

Fotografie: Pixabay

Jak pěstovat okurky v květináči

Jakmile máte květináče připravené, nasypte do nich dostatečné množství zeminy. Příliš ji neudusávejte, aby v ní zůstaly vzduchové kapsle. Pokud sadíte sazenice okurek, vložte je do květináče a zbytek zeminy dosypte, až budete mít rostlinu uvnitř. Zeminu dosypte alespoň do výšky 2 cm od okraje květináče. Snažte se používat kvalitní bio zeminu, ve které se bude okurkám výborně dařit. V případě, že budete pěstovat okurky ze semínek, zasaďte je, až budete mít květináče zeminou zcela naplněné, do hloubky 1,5 – 2 cm.

Jak o okurky pečovat

Aby vám okurky prospívaly a měly dost sil, aby rostly a dokázaly plodit, každý den je trochu zalévejte. Za týden byste měli vidět první výhonky. V případě, že by se objevily suché listy nebo vám okurky neprospívaly, zkuste je přesunout na jiné místo. Kromě přímého světla za oknem a pravidelné zálivky nic víc nepotřebují. Za pár týdnů si můžete vychutnat vlastní okurky, kdykoliv na ně budete mít chuť.

Zdroj: Gardeners

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]