Bohatou úrodu salátových okurek spolehlivě zajistí i dostatečný rozestup a plastová láhev

Fotografie: Depositphotos

Zelený had u vás na zahradě – to je okurka hadovka. Vypěstujte si jich tuto sezónu spoustu díky triku s plastovou lahví.

Pěstování okurek na záhonku není vůbec složité, i když pár základních pravidel je potřeba dodržet. S pravidelnou zálivkou, hnojivem v zásobě a prohřátou zeminou se nemusíte obávat, že byste neměli úrodu. S menším trikem ji ale můžete mít opravdu bohatou.

Okurky mají zelenou

Okurky hadovky patří společně s rajčaty a cuketami mezi symboly léta. Jsou šťavnaté, plné zdraví prospěšných látek a minerálů a co víc, obsahují zanedbatelné množství kalorií! Hodí se do zelených smoothie, do sklenice vody s citrónem, výjimkou není ani teplá úprava. Rozsah jejich podávání je opravdu pestrý, takže jak si jich zajistit dostatečné množství po celou sezónu, abyste měli čas všechny recepty vyzkoušet?

Všechna práce začíná už zkraje jara, za předpokladu, že se chystáte okurky sázet do skleníku, případně si předpěstovat sazenice. Na záhonek mají totiž ještě čas. Okurky jsou podle MagazínDoma velmi citlivé na mrazíky a chlad obecně – neprospívá jim třeba ani studená zálivka – proto je moudré s jejich přesazováním či sázením semen do záhonku vyčkat až na květen. Počasí je tou dobou už stálé a nehrozí výrazné výkyvy teplot.

Zahrada si v březnu zaslouží pozornost. Vhodný je i výsev do záhonů a předpěstování zeleniny

Dvakrát taková úroda

Při umisťování sazenic či semínek do země dodržujte rozestup alespoň 50 centimetrů. Rostliny se rády roztahují a prostor potřebují také plody. Kromě citlivosti na teplotu pak okurky vyžadují ještě pravidelný přísun čerstvé vody. Jak upozorňuje portál DomekiOgrodek, mají rostliny okurek slabé kořeny, a proto chtějí vlhkou půdu, ve které se jim lépe hospodaří.

Okurka hadovka při sklizni
Fotografie: Pixabay

Abyste měli jistotu, že se rostlinám daří dobře, vyzkoušejte trik s plastovou lahví. Velkému plastovému demižonu třeba od vody ve spodní části udělejte několik děr a pak ho touto částí „zasaďte“ doprostřed záhonu s okurkami. Svrchu ho doplňte vodou a hotovo. Rostliny a půda si budou brát tolik vody, kolik potřebují, aniž byste je museli neustále zalévat. Docházející vodu pak stačí doplnit. A pokud by se okurky začaly potýkat s padlím nebo bakteriálním vadnutím, podívejte se, jak jim pomoci na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*