Výstavba nájemních bytů v Česku: Nová cesta k bydlení

Fotografie: Depositphotos

Pro mnoho generací bylo vlastnictví domu či bytu synonymem stability a bezpečí. Češi dlouhodobě usilovali o vytvoření vlastního rodinného hnízda, což jim dodávalo pocit jistoty. Jenomže doba se změnila a současná situace na realitním trhu osobnímu vlastnictví příliš nenahrává. Růst cen stavebních materiálů, zvýšené úrokové sazby hypoték a některé další faktory vedou k poklesu výstavby rodinných domů – a na druhou stranu tak přirozeně stoupá zájem o nájemní byty pro seniory i mladší generace. Právě ty se pasují od role nového trendu v bydlení.

Nájemní byty nepřitahují jen mladé

Často se argumentuje, že nájem není výhodný, zatímco vlastní bydlení představuje rozumnou investici do budoucnosti. Jenomže aktuální ceny novostaveb, a to především v Praze, se pohybují v astronomických částkách, což většině lidí v dosažení vlastního bydlení brání. V případě nájemního bydlení jsou počáteční náklady minimální. A dnes již rozhodně není jen pro mladé, ale pro všechny, kteří hledají rychlé a kvalitní bydlení bez nutnosti investovat velké finanční prostředky. Stavební firmy na tento trend reagují a stále více je zajímá bytová výstavba.

Registr stavebních projektů: Zdroj zakázek

Pro majitele stavebních firem a architekty se naskýtá jedinečná příležitost vyhledávat zakázky pro výstavbu nájemního bydlení v Registru stavebních projektů (RSP). Moderní nájemní byty vyžadují komfort a vybavení, které splňuje potřeby nájemců. Standardní vybavení bytů zahrnuje šatny, zabudované skříně, kuchyňské linky, klimatizaci, vzduchotechniku, osvětlení, podlahové krytiny či velkoformátová okna. RSP umožňuje snadno oslovit dodavatele a subdodavatele napříč Českem i Slovenskem. Registr obsahuje 95 % připravovaných i probíhajících stavebních projektů a pro zařazení do databáze je třeba splnit minimální kritérium pro výši zakázky (300 tis. Kč pro veřejnou sféru a 3 mil. Kč pro soukromou sféru).

Výhody Registru stavebních projektů

Aktivní používání RSP je pro klienty velmi výhodné. Díky rozsáhlé databázi zakázek mohou úspěšně konkurovat v rámci výběrových řízení. Registr nabízí nejen informace o probíhajících a připravovaných zakázkách, ale také kontakty na odpovědné osoby, které můžete kontaktovat. To vám ušetří čas, který byste jinak strávili hledáním nových zakázek. Všechny údaje jsou navíc pravidelně aktualizovány, což umožňuje snadno se hlásit do výběrových řízení a získávat nové zakázky v oblasti stavebnictví.

Získejte nové zakázky

Jedno je jisté – výstavba nájemních bytů je momentálně vysoce atraktivní obor ve stavebnictví. Počet projektů roste a tím i šance pro stavební firmy a architekty na získání nových zakázek. Díky Registru stavebních projektů vždy získáte cenné informace o aktuálním stavu trhu v oblasti nájemního bydlení a snadno dohledáte nové zakázky. Tato moderní služba otevírá nové dveře pro rozvoj stavebního průmyslu a pro zlepšení kvality bydlení v Česku.