Žádné drahé prášky nejsou potřeba k docílení zářivě bílých záclon po mnoho let

Záclony jsou nedílnou součástí každé pořádné domácnosti. Stejně jako každá jiná textilie, tak i záclony se časem ušpiní. Jak na praní záclon? Nevýhodou je jejich bílá barva, na které jdou všechny skvrny vidět. Pokud se vám nedaří vaše záclony pořádně vyprat a rádi byste je měli krásně sněhové bílé, vyzkoušejte tento jednoduchý recept a vaše přání se vyplní.

Levné řešení bílých záclon

Praní záclon je pro každou ženu v domácnosti velmi obtížný úkol. Záclony se musí prát samostatně, aby neztratily svou jasnou bílou barvu. Ne vždy se to ovšem podaří. Postupem času se stále prané záclony začnou ničit a jejich kvalita začne mizet. Pokud zpozorujete, že vaše záclony už nejsou tak jasně bílé a elastické jako na začátku, je čas vyzkoušet něco nového. Můžete si samozřejmě koupit záclony nové, nicméně existuje mnohem levnější a praktičtější řešení.

Potřebné složky

Tato metoda je známa už mnoho let a spoustu zkušených hospodyněk po celém světě ji používá. Mohou se tak pochlubit běloskvoucími záclonami, které budí zájem na první pohled. Pomocí této jednoduché metody dosáhnete toho, že vaše staré a šedivé záclony budou opět zářit čistotou jako kdysi. Zapomeňte na nákup nových drahých záclon. Stačí když si připravíte následující složky: 10 litrů vody, 50 g detergentu, 6 polévkových lžic soli a jednu lžíci peroxidu vodíku.

Snadnější to být nemůže

Všechny ingredience si připravte, včetně velké nádoby na záclony. Vezměte si velkou nádobu a umístěte do ní všechny připravené složky. Pořádně je rozmíchejte, čímž z nich vytvoříte roztok. Do takto vzniklého roztoku namočte záclony a nechte je v něm po dobu 5 hodin. Poté je vyjměte a pořádně je v ruce vyždímejte. Pak je vložte do pračky spolu s jedním balením jedlé sody. Vyperte je pomocí klasického 40 °C bělícího programu. Jedlá soda dovede zázraky. Vyperte, nechte uschnout a kochejte se krásně bílými a svěžími záclonami.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]