Zázrak jménem ocet. Jeho kombinace s prostředkem na nádobí pomůže vyřešit problém s čistotou v koupelně

Koupelna společně s kuchyní bývá místem, které by rozhodně mělo zářit čistotou. Lámete si hlavu nad tím, jak vyčistit koupelnu? Jednou z nejdůležitějších věcí v koupelně je zcela jistě vana či sprchový kout. Ty nám kromě každodenní hygieny slouží zároveň jako jakási místa pro domácí relaxaci a regeneraci po těžkém dni v práci. Dnes vám proto přinášíme jednoduchou radu, jak se o ně starat, konkrétně, jak je snadno a jednoduše vyčistit.

Zapomeňte na drahé čisticí prostředky

V drogeriích máte na výběr z velkého množství nejrůznějších čisticích prostředků, které jsou speciálně určené právě na čistění vany či sprchového koutu. Mnohem jednodušší, levnější a často také mnohem účinnější je na čistění vany a sprchového kouta použít směs octa s čisticím prostředkem na nádobí. Tuto směs poté stačí nanést za pomoci houbičky či hadříku na povrch vany či sprchového kouta a nechat působit přibližně po dobu třiceti minut. Poté stačí přípravek spláchnout teplou vodu a vaše vana či sprchový kout budou zářit novotou.

Co koupelně prospěje?

Čas od času se obecně vyplatí koupelně věnovat jedno odpoledne a důkladně ji vyčistit. Budete překvapeni, jak vaše koupelna najednou prokoukne. Začít můžete například tím, že z ní vyhodíte všechny staré a nepotřebné věci. Většinou jde o různé kosmetické přípravky, sprchové gely, šampony, krémy a podobně. Není nic horšího než mít vanu, umyvadlo a všechny police plné nejrůznějších lahviček a tubiček. Dalším krokem je důkladné vyčistění zrcadla a baterií od vodního kamene. I zde je skvělým pomocníkem k jejich vyčištění obyčejný ocet. Špinavé a postříkané zrcadlo totiž dokáže velmi podstatně zkazit dojem z celé koupelny. Pokud máte v koupelně dlaždičky, vyčistěte důkladně jejich povrch i spáry mezi nimi.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]