Ocet ve skleničce: Vhodné umístění v domácnosti z něj dělá skvělého pomocníka v boji se zápachem

Fotografie: BydlímeÚtulně

Jednoho z největších problémů se můžete zbavit, pokud necháte misku s octem v místnosti. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik, výsledek vás překvapí.

I přes veškerou snahu a pravidelný úklid se v domácnosti občas drží pachy, kterých se těžko zbavuje. Jednoduchým řešením těchto problémů jsou časté větrání nebo osvěžovače vzduchu. Tyto postupy však zápach často bohužel jen překryjí a jejich účinek rychle vyprchá. Zatímco nepříjemné pachy stále přetrvávají. Pomoci vám ovšem může tento přírodní pohlcovač pachů. Zbavte se nepříjemného zápachu díky octu.

Jak se zbavit zápachu

Aby váš domov příjemně voněl, nemusíte utrácet za drahé osvěžovače vzduchu, které jsou plné chemie a škodlivé jak pro vás, tak i vaše domácí mazlíčky. Místo toho k odstranění nepříjemných zápachů použijte ocet. V obchodě nenajdete šetrnější a ekologičtější prostředek, jenž by vás tohoto problému zbavil. Navíc vás tento trik bude stát jen pár korun. Ušetříte tak nejen životní prostředí, ale i své peníze.

Jak odstranit zápach pomocí octa

Pokud se vám v nějaké místnosti drží nepříjemný zápach, jednoduše nalijte do misky ocet a položte ji na příhodné místo, kde vám nebude překážet. Ocet bude účinně pohlcovat a neutralizovat nepříjemné pachy. Pokud je zápach vaším každodenním nepřítelem, nebojte se tuto metodu využívat každý den. V případě, že se v určité místnosti potýkáte se zápachem, můžete ocet nalít do láhve s rozprašovačem a do místnosti ocet rozprášit do vzduchu. Výsledek stojí opravdu za to.

lahvička ocet a olej
Fotografie: Pixabay

Jak dále můžete ocet v domácnosti využít

Kromě četného využití v kuchyni a při odstraňování nepříjemného zápachu je ocet skvělým pomocníkem v celé domácnosti. Má vynikající odmašťovací a bělicí vlastnosti, které při úklidu jistě oceníte. Využít ho můžete k úklidu celé domácnosti nebo při bělení prádla. Je také skvělou dezinfekcí povrchů a poslouží i k ošetření vaší pokožky nebo vlasů, jež jsou po jeho aplikaci lesklé a snadno rozčesatelné.

Ocet vám pomůže dokonce při léčbě plísňových infekcí nohou. Jednoduše v lavoru nařeďte ocet s vodou a nohy do této směsi dvakrát denně namáčejte po dobu 15 minut. Následně je dobře vysušte a za pár dní budete mít po problému. Ocet skvěle působí i na spálenou pokožku. Pokud se na dovolené spálíte, smíchejte ocet se studenou vodou a namočte do této směsi ručník. Přiložte ho na poškozená místa a nechte 5 minut působit. Dvakrát až třikrát postup opakujte, abyste ulevili spálené pokožce.

Zdroj: Eleganzaplus

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]