Plevel mezi dlaždicemi na příjezdové cestě či dvorku už vás nebude trápit. Použijte postřik, který zvládne připravit i naprostý laik

Fotografie: Freepik

Není to pěkný pohled, když vám mezi dlaždicemi roste plevel. Můžete se vztekat, jak chcete, ale zbavit se ho je někdy opravdu docela složité.

Plevel, který prorůstá v cestičkách, se dřív nebo později vždy objeví. A to bez ohledu na to, jak silné dlaždice na vydláždění použijete. Plevel je časem prorazí, ať se vám to líbí, nebo ne. Někdy plevel dokonce může dlaždici nejen prorazit, ale také nadzvednout. Můžete kupovat drahé a ne moc účinné přípravky, které by vás měly plevele zbavit, nebo můžete zkusit osvědčené domácí fígle, které opravdu fungují.

Fotografie: Freepik

Budete potřebovat pouze ocet, vodu a dalších pár ingrediencí

Kořeny některých plevelů jsou tak propletené, že jsou schopné odolat všemu. Jakmile začne pršet, rozroste se ještě víc, protože bude mít dostatek vlhkosti a povede se mu dobře. Přesto existuje účinný a jednoduchý způsob, jak se plevele zbavit.

Stačí smíchat ocet s vodou v poměru 1 : 3, přidat 1 lžíci soli a 10 kapek tekutého prostředku na nádobí. Počkejte, než se sůl rozpustí, a můžete roztok začít používat.

Fotografie: Pexels

Stačí pouhý den a plevel bude pryč

Hlavně dávejte pozor na to, abyste neměli nějak popraskané nebo odřené ruce. Nejlepší je pracovat v rukavicích, protože kdyby se vám směs dostala na popraskanou kůži, asi byste se zbláznili, jak strašně by to pálilo. Můžete použít rozprašovač, ale dbejte na to, aby se roztok nedostal na květiny, protože by vám určitě nepřežily. Za pouhý jeden den zbyde po plevelu na cestě maximálně tak nějaký prach. Přejeme vám hodně úspěchů!

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]