Dvě ženy si splnily sen o vlastním malém domku. Nejzajímavějším prvkem je výtah pro pejska

Fotografie: Tomas Quinones / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Malý domek se stal domovem dvou žen, které se rozhodly pro vlastní bydlení. V domku uprostřed přírody si tak vychutnávají život i se svým domácím mazlíčkem.

Trend malých domků je čím dál oblíbenější a rozšířenější. Kouzlu malého a útulného prostoru propadly i dvě ženy, které se rozhodly vybudovat vlastní vysněný dům. Na malém prostoru mají chytře zakomponované veškeré nezbytnosti a nezapomněli ani na svého pejska corgi, pro kterého vybudovaly speciální výtah. Takto se bydlí páru v útulném domě uprostřed nádherné přírody. Malý domek je dokonalým místem pro skromný, ale velmi útulný spokojený život.

Výhody malého domku

Největší výhodou malého domku jsou rozhodně finance. Velký cenový rozdíl spatříte nejen ve výstavbě a vybavení takového domku, ale i při jeho vytápění a provozu. Nemluvě o dani, která se vypočítává z velikosti nemovitosti. Svůj sen o vlastním bydlení si dvě ženy rozhodly splnit právě pořízením vlastního malého domku, jenž ve výsledku předčil jejich očekávání. Pohodlně v něm žijí i se svým pejskem.

Za 6 měsíců byl dům hotov

Hrubá stavba domku trvala pouhých 6 měsíců. Na spodní části jsou stále umístěná kola, aby bylo snazší dům kdykoliv podle potřeby přemístit. Nejprve ženy bydlely poblíž jejich starého domova, ale nakonec se přestěhovaly na vrchol kopce, dál od ruchu města. Nyní si užívají dokonalý klid okolní přírody a skromný život v malém domku.

Dům je plně vybaven

Celková plocha domku je přibližně 16 metrů čtverečních. V jedné části se nachází vestavěné patro, jež tvoří ložnici. Vedle schodů do horního patra je vyroben výtah pro pejska, aby se svými majitelkami mohl trávit čas v ložnici a nemusel lézt po schodech. V přízemí se nachází kuchyň spojená s obývacím pokojem a plně vybavenou koupelnou, nad kterou je vestavěné další patro. To slouží jako ložnice pro hosty.

Domek v sobě skrývá veškeré potřebné vybavení a mnoho dalšího. Najde se zde knihovna, pohovka, spousta malých skříní a kamna na dřevo k vytápění celého prostoru. Chytře vyřešen je i úložný prostor, který je na první pohled často skrytý. Uvnitř domku je však dostatek místa pro obě ženy, pejska i všechny jejich věci. Takto vybavený domek působí velmi příjemně a útulně.

Výhody malého prostoru

Kromě finančních výhod přináší bydlení na tak malém prostoru také další výhody. Vše potřebné máte vždy po ruce a nemusíte nikam daleko chodit. Máte jen to nejnutnější a na žádné zbytečnosti zde není místo. Některé kousky nábytku jsou chytře schované tak, aby šly snadno vytáhnout v případě potřeby, ale jinak nepřekážely. Takto malý prostor jedince v něm více spojuje a společně tak tráví mnohem více času.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]