Živé obrazy na zdech domů dávají městu zcela nový nádech

Není nic horšího než šeď města. Tu pomáhá narušit jeden francouzský umělec, který realizuje živé obrazy. Nemaluje však na plátno, ale na budovy. Staré, prázdné a nepříliš povedeně vypadající zdi jsou jeho plátnem. A právě zde se realizuje a vytváří dokonalá umělecká díla, která obdivují jak místní, tak i turisté.

Patrick Comessi maluje domy už 40 let

Všechna díla, která si zde formou fotografií představíme, jsou dílem jednoho jediného člověka. Realizuje je Patrick Comessi, který je zajímavým pouličním umělce, který se této činnosti věnuje už 40 let. Během této doby ukázal, jak skvěle mohou některé budovy vypadat a také dokázal svůj talent vypilovat doslova k dokonalosti.

Konec nudných fasád

Důvodem, proč začal vytvářet své živé obrazy bylo primárně to, že už ho velmi nudil pohled na nevzhledné a nudné fasády. Ty podle něho výrazně kazí dojem mnohých měst a ulic a na řadu obyvatel působí depresivně. To byl důvod, proč před 40 lety vytvořil své první živé obrazy. A jelikož nudných fasád neubývá, tak maluje stále.

Legální pouliční umění

Nutno říci, že jeho díla rozhodně nejsou vandalstvím. To, co dělá, je skutečné a legální pouliční umění, které vzniklo na konci devatenáctého století. Na světě dnes není mnoho lidí, kteří by se mu věnovali stále. Patrick Comessi je tak jasnou výjimkou. I proto jsou jeho živé obrazy, ale i další umělecká díla na stěnách tak obdivovaná. Jak laickou, tak odbornou veřejností.

Skutečné umělecké dílo, co říkáte

Podívejte se na několik jeho obrazů a sami posuďte, že ho nelze srovnat s prací běžných sprejerů a grafitti umělců. Počiny tohoto francouzského umělce jsou skutečným uměleckým dílem, které nejenom přitáhne pozornost, ale jasně změní nejenom ráz budovy, ale i celé ulice, klidně i celého města. Jak je vidět, když má člověk talent a odhodlání, tak dokáže cokoliv.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]