5 tipů pro výběr nejlepší šatní skříně

Když se pustíte do výběru nové šatní skříně, velmi rychle zjistíte, že nabídka je skutečně pestrá. K nákupu toho nejvhodnějšího modelu tak nestačí koukat pouze na vzhled, ale musíte se zaměřit na několik praktických parametrů. S pomocí 5 tipů v tomto článku zvládnete hravě vybrat nejenom šatní skříň do ložnice, ale klidně také předsíňovou skříň.

Vhodné vnější rozměry

Základním předpokladem dobrého výběru šatní skříně jsou vhodně zvolené vnější rozměry. Ty ovlivňují především to, jestli se vám nový kousek nábytku pohodlně vejde do ložnice na určené místo. To mnohdy nebývá příliš jednoduché, protože místa je málo, ale skříň chceme klidně větší.

Ještě předtím, než se pustíte do nákupu šatní skříně, zkuste zapřemýšlet nad tím, kde pro ni bude nejvhodnější místo. Možná zjistíte, že zvládnete přerovnat nábytek tak, aby mohla být o kousek větší. Dobrou volbou také bývá šatní skříň s posuvnými dveřmi, kde nemusíte řešit nutný prostor pro otevření.

Uspořádání poliček a vnitřního úložného systému

Až budete mít představu o potřebných vnějších rozměrech vysněné šatní skříně, zkuste si představit i požadované členění vnitřního úložného systému. Mezi nejčastěji prodávané varianty patří skříně s pestrým rozdělením poliček, zásuvek i šatní tyče pro zavěšení oblečení na ramínka. Někomu však stačí hlavně skříň s poličkami a zvládne zde bez problémů uložit všechno potřebné. Pro ještě lepší pořádek se hodí používání nejrůznějších organizmů.

Příkladem dobrého členění je například šatní skříň dub sonoma, u které jsou rovnou 4 dvířka. Je opatřena praktickými zrcadly a ve vnitřním prostoru je členěna na více polic spolu s částí pro šatní tyč k pověšení věcí.

Použitý materiál

Pokud od nově pořízené skříně chcete, aby dlouho sloužila a vydržela krásná, zaměřte se také na použitý materiál. Ten může znamenat rozdíl mezi spokojeným používáním skříně po mnoho let nebo nutností výměny již poměrně za chvíli. Z pohledu životnosti bývá nejlepší volbou masivní nábytek. V takovém případě ovšem počítejte s vyšší cenou. Dobré kvality dosahují také skříně z laminátu, kde však sledujte i konstrukční řešení.

Designové provedení

Dalším faktorem při výběru je samozřejmě vzhled. S optickým zvětšením pokoje pomůže například šatní skříň bílá. V nabídce však najdete celou škálu nejrůznějších odstínů dřeva a různých kombinací. Zkuste také přemýšlet nad tím, aby se skříň barevně hodila k posteli či jinému nábytku.

Pohodlné otevírání

Parametrem, který ovlivní pohodlí při používání, je systém otevírání. Promyslete si, jestli hledáte spíše posuvnou skříň, nebo klasické otevírání na křídla. Obě varianty mají své výhody. S praktickým používánímpředsíňové skříně může pomoci také zabudované osvětlení nebo zrcadlo umístěné na dveřích.