Žena středního věku začala nový život v přestavěné garáži. Zařídila si i kuchyni a obývací pokoj

Fotografie: Depositphotos

Přestavba jakéhokoliv starého objektu na nový domov je pro mnoho lidí jedinou cestou k tomu, aby získali své vlastní bydlení. I garáž se může proměnit v útulné obydlí.

Často vás seznamujeme s lidmi, kteří jsou plni entuziasmu, úsilí, trpělivosti a vytrvalosti. A to proto, aby se sami přičinili o rekonstrukci starých nevyužívaných objektů na své nové domovy, většinou tiny house. A je jedno, jde-li o garáž, starou dodávku, kontejner nebo železniční vagon. Někoho k tomu vedou ekonomické důvody, jiný chce být v blízkosti svých rodin, další si postaví tiny house na kolech, aby mohl cestovat, a přitom žil levně a stále měl svou střechu nad hlavou. Tentokrát se s vámi podělíme o příběh Anny.

Jak ušetřit za bydlení

Žena středního věku chtěla žít v malém domku a uspořit tak spoustu výdajů za bydlení. A byla rozhodnuta, že domek získá přestavbou, do níž vloží vizi, vlastní styl a úsilí. Pro svůj nový domov se rozhodla k rekonstrukci garáže, která už v minulosti k bydlení sloužila. Nemovitost patřila k těm, jež spadaly do pronájmů Airbnb, píše web LivingBigInATinyHouse. Anna od počátku věděla, že tento tiny house má potenciál stát se jejím budoucím bydlištěm.

Hodně se jí líbila i lokalita, v níž se garáž nacházela. Situována byla uprostřed zeleně tvořené převážně palmami; z jedné strany kousek od buše, z druhé úchvatný výhled na moře. V domku nechala Anna instalovat velká dvojitá okna, která interiéru poskytovala hodně světla a určitou vzdušnost. A také díky tomu byla zajištěna lepší tepelná izolace. Anna také pořídila francouzské dveře pro vstup na úchvatnou terasu, již kolem domku nechala přistavět. Musela však kvůli tomu zlikvidovat některé stromy a křoviny. Jinak exteriér garáže zachovala, uvádí se na webu MyPositiveOutlooks.

Staří manželé si pořídili domek, aby mohli trávit více času s rodinou. Přestavěli ho k obrazu svému

Přestavba garáže byla velkou výzvou

Část interiéru a jeho vybavení Anna ponechala rovněž v původním stavu, neboť to bylo praktické. Například toaleta a sprcha nevyžadovaly žádné velké úpravy. Do domku se vešlo vše, co člověk běžně k životu potřebuje. Kuchyňské zázemí, obývací pokoj, ložnice, příslušenství. Anna vše zařídila ve svém, snad trochu eklektickém stylu. Byla to velká výzva, neboť téměř všechno zařízení muselo být upraveno na míru, aby se do domácnosti všechno vešlo.

A v konečném důsledku je podstatné, že se jí v malém domku, o jehož vzhled a stav se také sama přičinila, líbí a dobře žije. Anna je hrdá na to, že proměnila původně nebytové prostory v cosi pozoruhodného a může nyní tuto nemovitost nazývat svým domovem. Malý domek si pro sebe a své dcery přála svobodná matka, jejíž příběh jsme pro vás na BydlímeÚtulně také publikovali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*