Zbavte se vodního kamene v toaletě bez sebemenší námahy. Tento čisticí elixír si s ním poradí do 4 minut

Vodní kámen odstraníte kyselinou citronovou
Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Vodní kámen se v záchodě usazuje, jestliže je voda ve vašem bydlišti plná minerálních látek. Usazeniny odstraníte pomocí kyseliny citronové.

Nepodařilo se vám uhlídat čistotu vaší záchodové mísy? Máte příliš tvrdou vodu, plnou minerálů, která postupně zanechává na keramice zažloutlé, šedivé až zahnědlé skvrny a způsobuje vodní kámen?

Řešením je kyselina citronová

Vyčištění toalety od starých usazenin může být obtížné i s chemikáliemi z obchodu. Chcete-li ve WC míse obnovit čistotu a lesk, použijte jednoduchý, rychlý a opravdu fungující postup. Toaleta se bude opět lesknout jako nová, píše web CPykami. Veškerý plak se zcela rozpustí a půjde snadno vyčistit kartáčkem.

Čištění záchodové mísy pomocí horké vody a kyseliny citronové je efektivní a ekologický způsob, jak odstranit vodní kámen, a zároveň mísu dezinfikovat bez použití agresivních chemikálií. Pro tento účel je nejprve potřeba připravit roztok z horké vody a kyseliny citronové, jak radí web MoralVibres.

Kvůli této chybě zůstávají na vašem prádle skvrny. Jen hrstka lidí používá prací prášek správně

Nejprve záchodovou mísu vyčistěte tak, jak je to nejvíc možné. Poté se zbavte stojící vody v odtoku. Do rychlovarné konvice nalijte litr vody a přidejte dvě balení kyseliny citronové. Vodu s kyselinou přiveďte k bodu varu, pak vypněte a počkejte až voda zchladne na teplotu 60 °C. Následně roztok opatrně nalijte do záchodové mísy, zejména na místa, kde je patrný vodní kámen. Nechte roztok působit nejméně hodinu, aby měl dostatek času vodní kámen rozpustit. Mísa se zároveň vydezinfikuje.

Vodní kámen a bakterie

Po uplynutí této doby záchodovou mísu důkladně vyčistěte štětkou nebo kartáčem, abyste odstranili všechny usazeniny a nečistoty. Mělo by to jít poměrně snadno. Jestliže ovšem jedna dávka nepostačila, uvařte ještě jednu konvici. Nakonec spláchněte čistou vodou. Tento postup je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale také k vašemu zdraví, neboť se vyhnete inhalaci škodlivých výparů, které běžné chemické čističe mohou uvolňovat. Horkou vodu s kyselinou nenalévejte do rezervoáru, ale pouze do mísy.

Kyselina citronová pomůže na vodní kámen
Fotografie: Pixabay

Vodní kámen jsou minerální usazeniny, zejména vápník, hořčík a železo. Pokud je neodstraňujete od počátku pravidelně, pěkně v míse zatuhnou. Obzvláště tam, kde stojí voda v odtoku a kudy mísou protéká z rezervoáru. Skvrny vodního kamene jsou nejen nevzhledné, ale také nebezpečné pro zdraví. Ptáte se, jak je to možné? Usazené minerály mají drsný povrch, a tak se na něm snadno usazují bakterie. I když tedy záchod průběžně čistíte, spousta bakterií zůstává. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás nedávno napsali i o tom, jak vyčistit nádržku toalety.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*