Nejen mísa, ale i záchodová nádržka se musí pravidelně čistit. Obyčejný ocet s tím pomůže

Fotografie: BydlímeÚtulně

Na toaletě je potřeba se pravidelně vypořádávat s velkým množstvím problémů. Pokud je mísa špatně udržovaná, množí se v ní bakterie a vydává nepříjemný zápach.

Jednou z nejnudnějších, ale nejnutnějších prací v domácnosti je čištění toalety. Pokud budete její mytí dlouhodobě odkládat, rozmnoží se v ní obrovské množství bakterií a mohou se na ní objevit plísně a velké usazeniny vodního kamene. Toaleta pak nejen vypadá odpudivě, ale také vydává nepříjemný výrazný zápach. Abyste se všech těchto nečistot účinně zbavili, využijte k čištění toalety ocet.

Použijte ocet k vyčištění toalety

Tato účinná metoda vám ušetří nejen čas, ale i vaše peníze. Nemusíte kupovat drahé čisticí prostředky, abyste toaletu snadno a účinně vyčistili od všech nečistot i bakterií. Pomoci vám může obyčejný bílý ocet. Tato látka je bezesporu nenahraditelnou surovinou při jakémkoliv úklidu. Ocet dokáže výtečně odvápňovat, dezinfikovat a vyčistit jakýkoliv povrch ve vaší domácnosti. Vodní kámen a další nečistoty můžete z toalety i její nádržky pomocí octa jednoduše odstranit.

Udržujte nádržku na vodu čistou

Je důležité, aby byla nádržka na vodu čistá a bez přítomnosti vodního kamene. V případě výskytu větších usazenin vodního kamene může dojít k poškození splachovacího systému nebo k jeho úplnému zaseknutí. Kromě vodního kamene se v nádržce mohou objevovat plísně, bakterie i stopy rzi. Abyste nádržku účinně vyčistili, připravte si k jejímu čištění gumové rukavice, ručník, houbu, kartáč a bílý ocet.

Jak nádržku na vodu vyčistit

Při čištění toalety vždy používejte gumové rukavice, abyste zabránili možnému znečištění svých rukou. Na podlahu položte ručník, kam následně položíte víko nádržky na vodu. Do vody v nádržce přilijte ocet a nechte ho přes noc působit. Během této doby by se měla většina nečistot ve vodní nádržce rozpustit. Další den spláchněte toaletu tolikrát, abyste všechen ocet z nádržky na vodu odstranili.

mytí záchodové mísy
Fotografie: Freepik

Nakonec zastavte přívod vody a záchod naposledy spláchněte, aby z nádržky odtekla veškerá voda. Všechny nečistoty, které se nepodařilo octu rozpustit, zůstanou jasně viditelné na stěnách nádržky. Pomocí kartáče a houbičky můžete veškeré nečistoty a skvrny vyčistit. Na odolné skvrny můžete použít běžný čisticí prostředek. Jakmile máte hotovo, pusťte přívod vody a toaletu naposledy spláchněte. Opatrně vraťte víko nádržky na své místo a máte hotovo.

Vyčistěte octem záchodovou mísu

Vyčistit a odvápnit můžete pomocí octa i záchodovou mísu. Mírně zahřejte půl litru octa a jemně ho rozlijte po stranách záchodové mísy. Hodinu nebo přes noc nechte ocet na stěnách mísy působit a další den kartáčem stěny vydrhněte. Zahřátým octem můžete vyčistit celou toaletu včetně prkénka, sedátka i splachovacího tlačítka.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]