Mladý Angličan kvůli pandemii přišel o příjem. I když měl hluboko do kapsy, namísto smutnění se pustil do nevídané přestavby.
Kvůli pandemii covidu-19 v roce 2020 přišel mladý Angličan o veškeré zakázky, a tedy i o svůj stabilní příjem. Nemohl si tak už dovolit nájem bytu, ve kterém pobýval. A tak přijal nabídku svého bratra a přestavěl si nevyužívaný karavan.
Stačí přiložit ruku k dílu
Pandemie covidu-19 změnila mnoha lidem život. Část z nich se ale tuto kapitolu rozhodla brát jako příležitost k novému začátku a Benn Berkeley z anglického Cornwallu rozhodně patří mezi ně. Tento mladý muž pracuje jako filmař, jak uvádí portál CornwallLive, přičemž pandemie mu do většiny jeho projektů tzv. hodila vidle. Bohužel nájem ve výši 15 tisíc korun se nesnižoval, a proto se rozhodl přijmout nabídku svého bratra.
Bennův bratr v dané době převzal farmu, na jejímž pozemku se nacházel nevyužívaný karavan. A právě ten nabídl svému bratrovi jako nové útočiště. Vzhledem k malé finanční rezervě se Benn bez předchozích zkušeností pustil do přestavby svépomocí, to se psalo září 2020. Návody hledal převážně na YouTube. Projekt se mu povedlo dokončit za čtyři měsíce při celkové investované sumě asi 300 tisíc korun.
Přestavba typizované kůlny na malý domek: Zájemci si mohou pořídit bydlení jen za 270 000 Kč
Malý, útulný, a hlavně jeho
Karavan o rozměrech 13,5 metru na délku a 3 metry na šířku přestavěl na chatu, která funguje bez připojení na inženýrské sítě. Jde tedy o off-grid bydlení. Elektřinu získává Benn díky solárním panelům, plyn si do domácnosti přiváží v lahvích. Jak uvádí web FalmouthPacket, o vytápění se starají menší kamínka, která zároveň chatě dodávají na útulnosti.
Jak Benn sám poznamenává, jeho život se velmi zjednodušil. Rovněž si pochvaluje, že v současné době přesně ví, jaké jsou jeho náklady a výdaje. V chatě má přitom vše, co potřebuje. Jednolitý prostor, který vznikl vybouráním příček, rozdělil tak, že mu zde vznikl otevřený koncept kuchyně prolínající se s obývacím pokojem. Následuje chodba s koupelnou a poté ložnice. Podobně povedenou chatu z recyklovaného dřeva jsme vám představili již dříve na BydlímeÚtulně.
Napište komentář