Mladík si pořídil nejošklivější domek v okolí. Přestavěl ho na praktický a elegantní domov

starý dům
Fotografie: Freepik

Renovace domku byla pro nového majitele spíš zábavou než prací. Většinu nutných úkonů prováděl sám a vzhled domu se změnil k nepoznání.

Hrdinou dnešního příběhu je mladík jménem Andrew. Ten před pár lety zakoupil nejošklivější domek z celého okolí. A protože měl chuť do práce a nebál se pracovat vlastníma rukama, pustil se do renovace domu svépomocí, nanejvýš s pomocí kamarádů. A začal venkovním vzhledem domu a přilehlého pozemku.

Poctivá práce na exteriéru

Andrew nejprve celý dům umyl vodou, a to pomocí tlakového přístroje. Kdysi bílá omítka byla nyní velmi zašlá a připomínala všechny odstíny šedé. Na fasádě Andrew vyměnil i všechny rozbité či popraskané kusy obkladů. Poté odstranil nevyužívaný plechový komín, který byl upevněn na venkovní straně domu. Pak celou fasádu domu nově nastříkal. A opět nabílo. I když práce bylo hodně, šla Andrewovi pěkně od ruky.

A protože ho dosavadní úspěch posílil, pustil se do výměny okenic a také zlikvidoval vchodové dveře a nahradil je novými. Posléze je natřel tmavě modrou barvou, která bílou fasádu pěkně doplňovala. Když si děláte renovační práce sami, často vás napadají nové možnosti až v samotném průběhu této činnosti. A tak se Andrew rozhodl, že předělá celý prostor vchodu do domu. Odstranil staré zábradlí a pomocí speciálního potěru opravil betonové schodiště.

Snoubenci si pořídili starý dům k rekonstrukci. Proměnou spojili historické prvky s moderními

Betonářské i zahradnické práce zvládl sám

Pak instaloval zábradlí nové, opět černé kovové, ale v moderním stylu. A s pracemi pokračoval i kolem domu. Vytvořil nový betonových chodník, zřídil záhony, oddělené od trávníku betonovými obrubníky. Nezapomněl ani na drenáž proti povrchové vodě a textilii proti plevelu. Pak do záhonu vysázel okrasné jehličnany. Dále provedl některé náročné terénní úpravy a vysel travní semeno. Staré stromy před domem nechal vykácet odbornou firmou.

Vše vyvrcholilo přístřeškem nad vchodem

A aby té práce nebylo málo, našel si na internetu domky, jejichž vchod byl chráněn přístřeškem. A to se mu hodně zalíbilo, takže co myslíte? Samozřejmě se pustil i do této činnosti. Přístřešek byl praktický, esteticky přínosný a zhodnocoval cenu domu. Bylo zapotřebí nařezat spoustu hranolů v různých délkách a pod různými úhly. Střechu nad vchodem musel Andrew rozebrat. Do nového betonu u schodiště bylo nutné vytvořit hluboké otvory pro opěrné hranoly.

Nakonec ještě majitel přístřešek pokryl stejnými šindely, jaké byly na střeše, dřevěné části natřel vhodnou barvou a spodní část nosných hranolů obložil přírodním kamenem. Přesto, že tohle vylepšení bylo technologicky náročné, neboť zahrnovalo i zásah do střechy, Andrew neváhal se do něj pustit. A udělal dobře. Konečný výsledek výrazně pozměnil původní vzhled domu. Dnes patří v sousedství k těm nejhezčím. Na BydlímeÚtulně jsme sepsali také příběh majitelů, kteří se pustili do rekonstrukce domu z roku 1950. Investice se rozhodně vyplatila.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*