Veterán se svými dcerami potřeboval po smrti manželky začít znovu. Nadace mu pomohla s postavením nového, bezbariérového domova.
Přestože po návratu z války americkému veteránovi, který přišel v Iráku o nohu, pomáhala jeho rodina, po několika letech se ocitl znovu na startovní čáře. Poté, co mu zemřela milovaná manželka, se totiž s dcerami ocitl sám.
Život plný těžkostí
Jestli si v USA něčeho cení, jsou to jednoznačně váleční veteráni. Své by o tom mohl vyprávět seržant Anesi Tu’ufuli, který je podle portálu MyPositiveOutLooks nositelem ocenění Purpurového srdce ze San Antonia. Tento statečný muž přišel v roce 2005 o nohu při útocích v Iráku. Určitý čas pak strávil na invalidním vozíčku, který občas využívá i nyní, kdy už má protézu.
Největší oporou Anesimu v těžkých chvílích byla jeho rodina – žena a dvě dcery. I proto ho tak zasáhlo, když jeho ženě byla zjištěna rakovina, které následně podlehla. Válečný veterán se tak i se svými dvěma dcerami ocitl na vše sám. A to navíc v domě, který nevyhovoval jejich potřebám. Avšak v tu dobu do jejich života vstoupila nadace HomeDepotFoundation.
Staré letadlo mělo být rozebrané na součástky. Pilot ho zachránil a proměnil ho na unikátní bydlení
Nadace pro lidi, kteří se potřebují znovu postavit na nohy
Nadace, jež se snaží zlepšovat životy nejen americkým veteránům, ale třeba i lidem, které zasáhla přírodní katastrofa, vzala Anesiho s jeho dcerami pod svá křídla. A postavila jim úplně nový, bezbariérový domov. Jak vysvětluje portál CitizensInformation, takový domov není jen o rampách, ale třeba i o snížení pracovních ploch do výše člověka na vozíčku či rozšíření dveřního otvoru pro pohodlné manévrování.
V našich podmínkách lidem s handicapem, kteří pobírají invalidní důchod, pomáhají například státní dotace Nová zelená úsporám Light, jak jsme psali již dříve na BydlímeÚtulně. Americká nadace Home Depot Foundation pro Anesiho vytvořila prostorný domov o 260 m2 v Bulvedere. Jeho součástí jsou samozřejmě dostatečně široké chodníky či speciálně navržená koupelna. Vše vzniklo asi dva roky od prvního kontaktu s nadací.
Napište komentář