Ano, i na čištění vlněného koberce se dají použít klasické čističe. Jde to však i s věcmi, které máte běžně doma. Oproti čističům na koberce mohou mít několik výhod. Většinou je máte doma, a tak pro ně nemusíte nikam do obchodu. Druhým kladem je tom, že vás stojí doslova jenom pár korun. Třetí výhodou je přírodní složení.
Sůl a jedlá soda
Na čištění vlněného koberce se dá použít i kombinace soli a jedlé sody. Unikátní je velmi jednoduchá postup. Nejlepší postup je ten, že koberec jako první vyluxujete a odstraníte prach. Potom smíchejte sůl s jedlou sodou v poměru 1:1. Toto směs následně můžete nasypat na váš koberec. Nechte působit zhruba 15–20 minut a opět vezměte vysavač. Vše vysajte a uvidíte sami, jak bude mít váš koberec zářivější barvu a bude působit čistším dojmem.
Ocet a voda
Jdeme na druhou metodu, která je také složena ze dvou běžných věcí, které doma máte. Jedná se o roztok octa a vody. Důležité je zachovat správný poměr, aby čistič nebyl příliš agresivní a aby nijak nepoškodil váš koberec. Proto je ideální zachovat poměr 20 mililitrů octu na jeden litr vody. Tuto směs důkladně promíchejte a můžete se pustit do čištění vlněného koberce. Tento domácí čistič se hodí jak k celkovému čištění, třeba formou tepování, tak ho můžete využít i k čištění lokálnímu. Důležité je také nechat koberec důkladně uschnout, aby nebyl vlhký a aby nehrozil vznik plísní.
Čajové lístky a voda
Třetí postup je celkem unikátní a hodí je jenom na tmavé koberce. Jde o využití čaje. Ten si připravte z horké vody a čajových lístků. Ty v ní nechte louhovat a potom můžete směs použít na vyčištění skvrn, které jsou na vašem koberci. Toto řešení lze aplikovat i v jednodušší formě, a to takové, že čajové lístky nadrtíte a potom je podobně jako sůl a jedlou sodu nasypete na váš koberec, necháte je působit a následně je vysajete. Obě metody jsou účinné a šetrné k vašemu koberci.