Kov má nevýhodu v tom, že koroduje. Co když se tak děje i u vašeho nádobí? Odstranění rzi je překvapivě jednoduché. Stačí znát populární triky, spadající do kategorie takzvaných babských rad. Ty jsou mnohem lepší než různé chemické čističe, které mohou být, drahé a také často až moc agresivní.
Metoda jedlé sody
Nejenom při pečení, nebo při pálení žáhy. Jedlá soda se dá použít i na odstranění rzi z vašeho nádobí, ale i z jiných materiálů. Základem je vytvořit si ekologickou domácí čistící pastu. Tak, že smícháte jednou sodu s vodou. A máte hotovo. Potom vezměte houbičku či kartáč na nádobí a pusťte se do práce. Kombinace mechanického čištění a sody je tím nejlepším, jak mít nejenom nádobí opět dokonalé.
Metoda soli a citronu
Druhým postupem na odstranění rzi přírodní cestou je metoda, kdy se použije kombinace hrubé soli a citronu. Postup je i zde celkem jednoduchý. Obě věci máte jistě doma, a tak není nic jednoduššího, než je dát dohromady. Nejprve na své nádobí nebo jiné povrchy naneste trochu hrubozrnné soli. Následně vezměte citron, rozřízněte ho a polovinou jezděte po rezavé ploše. Jednoduše ho použijte jako houbičku. Hrubý povrch soli a síla citronu je dobrou kombinací, jak nejenom rez ale i řadu jiných nečistot také odstraníte snadno a rychle.
Metoda octu a hliníku
Jde o dost možná nejkomplikovanější postup, ale také jeden z těch, které jsou funkční. Potřebovat budete alobal, šťávu z citronu a dále trochu bílého octa. Jako první vezmete alobal a vyroníte z něho kuličku. Tu budete průběžně namáčet do citronové šťávy a poté jím přímo mechanicky čistit vaše nádobí. Když odstraníte ty největší nečistoty, tak vezmete bílý ocet a do něho namočíte své nádobní. Nejlépe přes noc. Druhý den vyjmete, opláchnete a máte jistotu, že bude opět jako nové.