Bezpečný domov – chraňte děti před kouřem

Bezpečný domov není pouze o kvalitním nábytku a dalším vybavení vyhovujícím věku dítěte. Mnohdy se rodiče všemožně snaží vytvořit útulné prostředí pro děti, dbají všech různých bezpečnostních opatření, ale zapomínají přitom na fakt, že i takové kouření dětem škodí.

Navíc přáním každého rodiče je, aby jeho dítě dobře prospívalo a bylo zdravé. Děti kuřáků jsou na kouření zvyklé, je to pro ně běžná součást života. O to snadněji sáhnou v dospívání po cigaretě, nehledě na to, že v domácnosti kuřáka či více kuřáků jí mají jako na dlani – sama se doslova nabízí. Naučte své děti, že moderní je doma nekouřit.

Řešení nese název elektronická cigareta

Je-li vám zatěžko úplně s kouřením přestat, zvolte alespoň méně škodlivou variantu. Elektronické cigarety joyetech jsou stále oblíbenější mezi kuřáky, jež se snaží s kouřením přestat či nechtějí obtěžovat ostatní kouřem z cigaret. Takové kouření nemá tak škodlivý dopad na zdraví jak pro samotného kuřáka tak jeho okolí, kdy z ostatních činí pasivní kuřáky tím, že jsou nuceni inhalovat kouř běžné cigarety.

Základní sada i jednorázová cigareta

Koupit se dají základní sady i náhradní patrony, ale vyzkoušet se dá i jednorázová elektronická cigareta, pokud si kuřák není zcela jistý, že mu tento způsob bude vyhovovat. Nehledě na to, že každý nekuřák bezpečně pozná, kdy navštívil byt kuřáka a není to nic příjemného. První co takového člověka uvítá je rána do nosu.

Každá cigareta škodí nejen kuřákovi, ale také celému jeho okolí. Že tabákový dým ohrožuje ostatní členy rodiny včetně dětí, si snad už všichni závislí na nikotinu uvědomují. Na mnoha pracovištích napříč celého světa dnes už platí zákaz kouření. Tento zákaz nepodporují kupodivu jen zaměstnavatelé, ale i samotní zaměstnanci. Tedy alespoň dle závěru odborné studie, jež byla na tohle téma publikována v loňském roce.

Stop bezohlednosti – Zaveďte i doma pravidla

Pokud i vy máte doma kuřáka, zaveďte zákaz kouření doma a stanovte si pravidla. Clearomizéry joyetech vám mohou pomoci tento problém vyřešit. Osobně znám spousty kuřáků, kteří přešli na elektronické cigarety s velkým sebezapřením a nyní si to nemohou vynachválit jak samotní kuřáci, tak jejich okolí.

Obrázek: pixabay.com