Byt s rozlohou pouhých 24 m² dostal nový kabát. Majitel využil nábytku připomínající lego

Fotografie: Depositphotos

Ačkoliv má tento byt plochu pouhých 24 m², jeho zdi skrývají samé překvapení. Majitel si s jeho vybavením skutečně vyhrál.

Christian si koupil malinkatý byt v hrozném stavu a přestavěl ho ve stylové bydlení pro jednoho. Byt na první pohled vypadá poloprázdný, ale opak je pravdou – všechno zařízení a nábytek je totiž nenápadně včleněno do prostoru.

Byt pro single aktivního člověka

Když si Christian Schallert hledal bydlení, byl sám bez partnerky a žil velmi aktivní život plný cestování. Věděl tak, že nepotřebuje velký byt. Asi málokdo ale čekal, že si koupí bydlení o pouhých 24 m², které navíc bylo v dezolátním stavu. Christian společně s architektkou však vdechl prostoru nový život. Získal tak praktické bydlení pro jednoho, a to blízko centra města.

Sám Christian přiznává, že ho pro jeho modulární domov inspirovaly především lodě. Způsob, jakým jsou upraveny kajuty, ve kterých rovněž není moc místa, se Christianovi líbil natolik, že ho promítl do svého bytu. Tyto prvky propojil s japonským minimalismem a také se svou aktivní povahou, kdy mu nevadí si prostor opakovaně uzpůsobovat a přestavovat podle toho, co zrovna potřebuje. A jak to tedy u něj vypadá?

Lego ve skutečném životě

Christianův byt se skládá z jedné místnosti s jednou prosklenou stěnou sloužící coby vstup na balkón. Kromě sprchového koutu, který stojí uprostřed pokoje, se ale místnost po vstupu jeví jako prázdná. Veškeré příslušenství je ukryté ve stěnách a chytře zakomponované do prostoru. Nábytek i prostory by se daly popsat jako stavebnice lego pro dospělé, neboť všechny „místnosti“ je vždy potřeba si poskládat.

Zchátralá garáž se stala zachráncem před nesplacenými dluhy. Starou přítěž proměnili v garsonku

Například kuchyně je schovaná za jednou z odklápěcích desek. Obsahuje ale všechno potřebné, od lednice přes mrazák a myčku po mikrovlnou i klasickou troubu. Vedle „kuchyňské části“ se napravo nachází skladovací prostory pro oblečení, ale i sportovní vybavení. Nalevo je pak malý prostor vyčleněný pro uzavíratelné WC. Postel se netradičně nachází zasunutá pod vyvýšenou terasou a její část slouží za běžných okolností jako schody či pohovka.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]