Zchátralá garáž se stala zachráncem před nesplacenými dluhy. Starou přítěž proměnili v garsonku

Fotografie: Pexels

Příjemný Tiny House vytvořili ze zchátralé garáže. Díky této investici teď mohou splatit své dluhy mnohem rychleji.

Ať majitelé využijí zrekonstruovanou garáž jakýmkoliv způsobem, je jisté, že se jim tato investice několikanásobně vrátí. Namísto stání pro auto totiž mají útulnou garsonku s potřebným vybavením.

Byt z garážového stání na auto

Manželé Ayonovi si koupili velký dům, na jehož pozemku stojí ještě garáž. Prostor pro auto byl ale v dezolátním stavu a na pohled vypadal, že ho pohromadě drží spíše síla vůle než hřebíky. Anthony si nicméně jako stavební inženýr byl vědom potenciálu, který se v tomto prostoru skrýval. Po důkladnější prohlídce vyšlo najevo, že základ garáže je dobrý, a půjde tedy využít při rekonstrukci.

Anthony se společně s manželkou Beccou rozhodl do garáže investovat většinu našetřených úspor, aby mohlo vzniknout skromné, ale přesto plnohodnotné bydlení. Vzniklé zázemí chtějí manželé použít ke zlepšení své finanční situace a dřívějšímu splacení dluhů. A jak toho chtějí docílit? Ačkoliv minidomek mohou pronajímat, spíše se rozhodli do něj přestěhovat a pronajmout svůj velký dům. Přece jen větší dům, větší nájem. A později mohou tiny house poskytnout starším členům rodiny.

Minimalistický design

Vstup do garáže zprostředkovávají velké terasové dveře s pojezdy. Kromě otevření je tak lze kompletně odsunout stranou a propojit malý interiér se zahradou. Za vstupem vpravo mají manželé ložnici s prostornou vestavnou skříní, přímo je poté společný prostor. V něm se nachází rohová kuchyně a obývací pokoj. Kuchyňský kout je vybaven vším potřebným ve zmenšené podobě, aby se ušetřilo místo. Podobně bylo postupováno také v koupelně, v níž je sprchový kout a toaleta.

V interiéru převažují klidné barvy, které se snoubí se dřevem ve světlé a bílé barvě. Prostor následně oživují výrazné mozaikové detaily zdobící zeď nad kuchyňskou linkou a také podlahu v koupelně. I díky tomuto minimalismu tak garáž o pouhých 35 metrech čtverečných nepůsobí stísněně, ale naopak vzdušně a příjemně.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]