Černobílá koupelna – jak ji zařídit?

Koupelna ve vašem domě nebo bytě by měla být praktická a pohodlná. Nemělo by se však zapomínat, že místnost musí být také elegantní a estetická. V pěkné koupelně bude příjemnější dbát na hygienu, takovou koupelnu budete také raději a častěji navštěvovat. Existuje mnoho způsobů, jak zařídit koupelnu. Jedním z nich je vytvoření jedinečné kompozice, která bude založena na kontrastu. Černobílá koupelna je stále oblíbenější, podívejte se, čím je tolik výjimečná.

Je černobílá koupelna atraktivní?

Černobílá koupelna je klasická elegance a jedinečná krása. Výrazný kontrast působí neobvyklým dojmem, jedinečné barvy působí elegantně a módně. Černá a bílá jdou ruku v ruce, a dokonale spolu ladí. Toto nadčasové duo se bude dobře prezentovat rovněž v koupelně.

Podívejte se, jak vytvořit takovou zajímavou kombinaci. Koupelny musí mít především odpovídající povrchovou úpravu stěn a podlahy. Důležité je rovněž vhodné rozmístění vybraného nábytku. Zveme vás, seznámit se s nabídkou obchodu BauMax https://www.baumax.cz/koupelnovy-nabytek/.

Jaké koupelnové dlaždice by měly být položeny, aby byla černobílá koupelna atraktivní?

Černobílá koupelna by měla být řádně dokončena. Vyberte černé a bílé dlaždice. Pro aranžmá můžete čerpat inspiraci z internetu nebo využít vlastní fantazii. Existuje mnoho způsobů, jak pokládat dlaždice. Dokonalá bude bílá podlaha a mozaika na stěně. Pamatujte, že černá je velmi dominantní barva, proto je lepší černými dlaždicemi obložit menší plochu. Tímto pravidlem se řiďte zejména při zařizování malé koupelny.

Ve větší místnosti můžete zvolit černé stěny. Vyvarujte se však umístění černého obkladu na všechny stěny, použijte spíše chytře rozmístěné detaily. Tmavým obkladem můžete obložit také jednu stěnu. Efektně bude vypadat ta se zrcadlem.

Černobílou do interiéru vnesete nejen pomocí obkladů – kontrastní kombinací stěn lze získat rovněž jinými způsoby. Můžete zde použít barvu nebo voděodolnou tapetu. V případě tapet budou zajímavým nápadem tapety, které mají navíc černobílou grafiku.

Jaký nábytek bude nejlepší?

Mezi produkty, které se vyplatí umístit do černobílé koupelny, patří zcela jistě bílý koupelnový nábytek. Je nutné jej použít pro zařízení malé koupelny. Koupelnový nábytek může mít černé doplňky (např. úchytky)

Při nákupu nábytku se vyplatí vybrat sady vhodných produktů. Díky tomu vybavíte prostor v koupelně nejlépe a nejrychleji. Interiér je potřeba rovněž doplnit vhodnou sanitární keramikou: umyvadlem, WC mísou a sprchovým koutem nebo vanou. Stojí za to vybrat keramiku v bílé barvě.

V černobílé koupelně umístěte dodatečně koupelnové skříňky a police. Pokud místnost není velká, rozhodněte se pro sprchu a závěsné police. Uspořádání místností bude plně funkčním a praktickým, když tam umístíte velké zrcadlo. Čím více černé použijete, tím větší by mělo být zrcadlo. V důsledku toho bude zrcadlová plocha odrážet světlo a osvětlovat zdánlivě tmavé prvky. Dobré osvětlení je základem pro aranžmá v černé barvě.

Celkové aranžmá zdůrazněte vhodnými doplňky. Vyberte položky, které se k sobě hodí. Koupelnové sestavy se vyplatí zvolit, a to jak u doplňkového vybavení, tak například u koupelnových předložek. Ujistěte se, že jste umístili odpadkový koš, mýdlenku, dávkovač mýdla, držák toaletního papíru a WC štětku – všechny tyto prvky by měly být černé a bílé. Koberečky nebo koupelnové předložky, které položíte na podlahu, by měly mít podobný motiv, například geometrický nebo květinový.

Je černobílá koupelna vhodná pouze pro muže?

Černobílá koupelna je elegantní, jednoduchá a jedinečná. Z tohoto důvodu mnoho mužů volí takové řešení do interiéru. Na jednu stranu je to výjimečně estetická kompozice, na druhou stranu je to nesmírně praktické řešení. Tuto kombinaci je vhodné umístit rovněž do koupelny v glamour stylu. Glamour interiér využívá jednoduchá, ale atraktivní řešení, elegantní černobílá koupelna proto bude v tomhle případě dokonalou volbou.