Chalupa podle Skandinávců: Důraz na funkčnost i unikátní styl

Severské státy jsou dobře známé svou architekturou i jednoduchým stylem ohledně zařizování bydlení. Tato chalupa tomu odpovídá. Daná móda postupně přichází i k nám, ale stále se máme mnoho co učit. Severský styl je jednoduše elegantní, dbá na čisté linie a praktické uspořádání. A přesně takový je i tento dům na osamoceném ostrově, který obklopuje příroda, ticho a pohoda.

Zde by si snad každý dokázal představit poklidnou relaxační dovolenou. I když je totiž dům na samotě, na nedostatek pohodí byste si stěžovat rozhodně nemohli.

Splynutí s přírodou

Tento dům postavený na okraji Stockholmu je, podle slov architekta, kombinací japonské jednoduchosti a skandinávské tradice chataření. Asi takto nějak si typický Skandinávec představuje dokonalé víkendové sídlo, kde může odpočinout od ruchu pracovního týdne. A jisté je, že ani my bychom si nestěžovali, kdyby nás sem někdo pozval.

Celá stavba je dokonalou kombinací dřeva a skla a poskytuje tak výhled do přírody, která dodává klid a pohodu. Nový návrh propojuje původní malou chatičku s moderním komplexem, který zahrnuje vše, co byste si mohli přát. Od plně vybavené kuchyně až po prostornou terasu s nádherným výhledem. Zajímavé je i vnitřní členění domu – zatímco společné prostory jako je obývací pokoj a kuchyň jsou umístěny ke středu komplexu, osobní pokoje se nachází na jeho krajích. Celý dům tedy poskytuje dostatek prostoru a soukromí pro každého.

Potěšení pro oko

Zatímco při pohledu zvenku dům doslova splývá s okolní přírodou, jakmile vstoupíte dovnitř, nic vás nenechá na pochybách, že tady se na vybavení rozhodně nešetřilo. Nečekejte žádné okázalé sedačky nebo lustry, ale každý kus nábytku je umístěn s promyšleným záměrem a vše do sebe ladí tak, že se zde okamžitě cítíte mimořádně komfortně a příjemně. Interiér je záměrně velmi světlý a vzdušný, aby navozoval dojem pohody. V pokojích není příliš mnoho nábytku, aby si zachovaly svou vzdušnost, ale zároveň zde najdete úplně vše, co můžete potřebovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]