Domácí bombičky do záchodu krásně voní, dokonale čistí a jsou doslova za hubičku. Vyrobit je zvládne úplně každý

Fotografie: Depositphotos

Neustálé mytí toalety je únavné a nudné. Tuto práci si ale můžete výrazně ulehčit díky ručně vyrobeným toaletním bombám, které práci udělají za vás.

Toaletu je třeba neustále udržovat, ať už kvůli čistotě, hygieně, nebo zápachu z ní. Je to tak nudná, zdlouhavá a nepříjemná práce, že ji nikdo nedělá s velkým nadšením a chutí. Často tedy nastává i situace, že tuto práci zkrátka raději odložíme na jindy. Docílit čisté, svěží a voňavé toalety lze ale až nečekaně snadno a levně. Stačí, když si z pár ingrediencí vytvoříte toaletní bomby, které jsou nejen účinné, ale také snadno použitelné.

Výroba toaletních bombiček

Pokud si tyto snadné čističe toalety chcete vyrobit, budete potřebovat pár ingrediencí. Je třeba mít 1 ⅓ šálku jedlé sody, ½ šálku kyseliny citronové, 1 lžičku vody, esenciální oleje dle vlastního výběru, silikonovou formu a lahvičku s rozprašovačem. Do svých domácích čisticích prostředků můžete použít vodu z kohoutku, nebo destilovanou. Důvody pro použití destilované nebo klasické vody budou záviset na místní vodě z vodovodu. Pokud vaše voda z vodovodu obsahuje hodně minerálů, mohla by zanechat „vodní stopy“, což by bylo samozřejmě nepříjemné, když se snažíte toaletu vyčistit.

V misce smíchejte jedlou sodu a kyselinu citronovou a v rozprašovači smíchejte vodu a esenciální oleje. Nastříkejte směs vody a oleje do jedlé sody a kyseliny citronové. Bude to trochu šumět, ale to je v pořádku. Pokud nemáte lahvičku s rozprašovačem, přidávejte vodu velice pomalu. Míchejte do té doby, než bude směs vlhká. Měla by působit podobně jako vlhký písek. Pokud bude příliš drobivá, přidejte po troškách trochu vody. Vtlačte poté směs do formy a nechte několik hodin odležet a ztuhnout. Poté hotové bomby uložte do vzduchotěsné nádoby.

Použití a účinnost bomb

Tyto toaletní bomby rozhodně stojí za to vyzkoušet. Jsou vyrobeny z přírodních materiálů a můžete ovlivnit i jejich vůni. Navíc již nemusíte utrácet vysoké částky za čističe toalet, bomby vám vydrží v závislosti na tom, kolik si jich vyrobíte. Až budete připraveni své ručně vyrobené bomby použít, jednoduše jednu vhoďte do záchodové mísy, nechte šumět a poté spláchněte. Vaše toaletní mísa bude vypadat a vonět svěže – a není třeba žádné zbytečné drhnutí.

Fotografie: Pixabay

Otázkou zůstává, jak je možné, že tyto bomby tak dobře fungují? Obsahují totiž několik přísad, které se využívají v domácnosti k úklidu. Bomby v sobě mají jedlou sodu, což je mírně abrazivní čistič a také vynikající deodorant. Další složkou je kyselina citronová, jež toaletním bombám dodává šumivý efekt a pomáhá rozpouštět skvrny od tvrdé vody v záchodové míse. A poslední jsou esenciální oleje. Ty napomáhají zabíjet bakterie a zanechávají po rozpuštění toaletní bomby svěží a čistou vůni.

Zdroj: Homemadelovely

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]