Mladý pár dal sbohem městu kvůli levnému životu v lesní chatě. Na 20 m² si užívají pohodlí i půvabu

Fotografie: Depositphotos

Na jednu stranu těžký, na tu druhou jednoduchý, až prostý. Takový je život na samotě uprostřed lesů. Ale zato s wifi signálem.

Malá chata daleko od lidí, od městského shonu, kde je možné jen tak být. Sem tam má podobné „útěkářské“ myšlenky asi každý, nicméně jen málokdo má odvahu si skutečně takový život vyzkoušet. Luke v podobné chatě bydlí se svou partnerkou již několik let.

Dali sbohem městu

Folkový zpěvák, který si sám píše písničky, a úspěšná nutriční poradkyně, která si pěstuje vlastní organické potraviny. Mladý pár žije v lesích na pozemku vlastněném jejich kamarádem. Luke Wallace si tu postavil chatu s příslušenstvím, do níž se k němu později nastěhovala jeho stejně smýšlející partnerka Meghan. Jejich život je do určité míry výzvou. Oba jsou s ním však nadmíru spokojeni, jak říkají pro HousesTiny.

Především se těší z přírody, která je doslova obklopuje. Panoramaty se kochají nejen při výhledu z kuchyně či během venkovního sprchování, ale i při zahradničení. Jejich život je tak dělá téměř finančně nezávislými. V současné době platí jen minimální rentu za pronájem pozemku a dále za energie. Ty ovšem v jejich chatě o 20 m2 nejsou nijak vysoké. Nicméně i přesto jsou si oba vědomi, že do budoucnosti je čeká změna, především až budou chtít potomka.

Domácnost na části

Dalo by se říct, že bydlení této dvojice, se dělí na několik částí. Ta největší, kde tráví nejvíce času, v sobě ukrývá na jedné ploše ložnici, jídelnu, kuchyni i relaxační kout. Podobně jako chata, o níž jsme psali na Bydlíme Útulne. V kuchyni, jak radí KuchyneOresi, je chytře využitý systém otevřených polic, díky kterému malý prostor nevypadá přeplněně. Tomu napomáhá i spousta denního světla.

Pohádková chata uprostřed lesa potěšila majitele i stavitele v jednom. Stačilo mu jen 170 000 Kč

Kromě tohoto hlavního prostoru mají manželé kousek dál druhou chatu, která slouží i jako studio. Využívá se ale také jako hostinský pokoj. Další důležitou součástí domácnosti je venkovní krytý prostor, kde partneři mají nářadí a stavební materiál, který by se jim mohl v budoucnosti hodit. V poslední samostatně stojící chatě pak mají sprchu, mrazák a kompostovatelnou toaletu.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]