Dělali si z něj legraci, že chce bydlet v dodávce. Teď mu ale všichni jen tiše závidí (video)

Fotografie: Depositphotos

Posměšky jsou odpudivá a nepříjemná věc. Své o tom ví i odvážný muž, který se rozhodl, že bude bydlet v dodávce. Dostalo se mu za to posměchu, ale nyní mu lidé závidí.

Určitě jste již někdy viděli na internetu nebo v televizi videa, která dokumentují proměnu a rekonstrukci dodávek. Především na internetu je to dost populární téma, podle něhož lze z přívěsu dodávky vytvořit krásný rekreační dům s minimálními požadavky a prostředky. V tomto článku se dozvíte, jak mladý muž udělal ze své dodávky dlouhodobě obyvatelný domov, a to během poměrně krátké doby.

Základem je dobrá představivost

Abyste s takovým projektem mohli začít, potřebujete si umět naplánovat a představit, jak takový domek na kolech bude fungovat. A nepotřebujete k tomu příliš mnoho času. Mladý muž, o kterém je zde řeč, si zakoupil dodávku Ford Transit a jeho přeměna v luxusní domek trvala pouhých 17 dní. Je to však práce, kterou je nutné dělat každý den, abyste dosáhli výsledku za co nejkratší dobu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nate Murphy (@nate_murphy1)

Mladík svůj budoucí domek na čtyřech kolech vybavil velkou pohodlnou postelí, plně vybavenou kuchyní, a spoustou úložných prostorů. Ty jsou nejen chytře řešeny, ale jsou také ideálně umístěny, aby nepřekážely. Pokud přemýšlíte, jak v takové dodávce udělat koupelnu, to už tak jednoduché není. Mladík si s tím ani hlavu nelámal, protože do jeho dodávky už by se nevešla. Ve větší dodávce by to však možné bylo.

Místo dodávky obytný vůz

Koupí takové dodávky se mladému muži otevřela nová kapitola života a nové dobrodružství. Přeměnu auta na malý byt si pečlivě naplánoval do těch nejmenších detailů, aby se mu v něm žilo podle jeho potřeb. Podle pečlivě připraveného plánu si v dodávce zařídil tepelnou izolaci, krásnou moderní podlahu, funkční kuchyni a další potřebné vychytávky pro pohodlné žití.

Potřebnou elektřinu získává ze slunečních kolektorů, které má umístěné na střeše dodávky, takže problém s elektřinou opravdu nemohl vyřešit lépe. Elektřina mu vystačí na nabíjení předmětů, fungování notebooku a malé televize nebo na jiné potřebné věci. Pokud si však takovou obytnou dodávku chcete sami pořídit, doporučujeme si nejdřív vše řádně promyslet.

Zdroj: Hiper

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]