Hnojivo z chleba je jedním ze způsobů, jak zajistit, aby rajčata rostla „jako blázen“. Lze jej připravit z čerstvého nebo suchého chleba.
Zahradníci se často dělí o své osvědčené metody. Když hledáte způsoby hnojení rajčat, můžete najít také jeden, který zmiňuje použití chleba. Mnoho lidí zjistilo, že podáváním této výživy se zvyšuje výnos rajčat. Chléb se používá jako složka hnojiva díky svému kvasnicovému základu. Díky tomuto hnojivu budou rajčata zdravá, udrží si zelené vrcholky až do podzimu, budou pravidelně a bohatě plodit a plody budou velké a zdravé.
Jaký má hnojivo účinek
Použití chlebového hnojiva při péči o rajčata může přinést působivé výsledky. Pokud se použije v souladu s pravidly, může vést k posilování odolnosti našich rostlin – nasycuje je vitamíny, živinami a dalšími látkami; vývoji kořenového systému a obohacení půdy živinami. Chlebové Hnojivo na není vhodné pro všechny rostliny. Rajčatům, okurkám a paprikám bude chutnat. Nedoporučuje se však používat ji na brambory nebo cibuli.
Abychom pochopili princip chleba jako hnojiva, není na škodu pochopit, jakým složkám vděčí tento velmi oblíbený produkt za své mimořádné vlastnosti. Ukázalo se, že jde o kvasinky. Právě jim je přisuzována hlavní role v tak důležité otázce výživy rostlin. Mimochodem, kvasnice jsou účinnou složkou téměř všech růstových stimulátorů na trhu. Jsou velmi bohaté na různé stopové prvky a většinu užitečných látek a významně přispívají nejen ke vzdělávání, ale také k plnému rozvoji kořenového systému kulturních rostlin.
Jak hnojivo vyrobíte
Existuje mnoho receptů na přípravu takového hnojiva. Kromě chleba a vody se často přidávají další přísady, jako je popel, tráva nebo jód. K přípravě hnojiva potřebujete 1 bochník nakrájeného tmavého chleba, 10 litrů teplé vody a 10 ml roztoku jódu. Chléb namočte do vody (nechte ho tak 6-8 hodin). Po této době přidejte jód. Vše je třeba důkladně promíchat a přefiltrovat. Takto připravenou směsí postřikujeme rajčata třikrát za 10 dní.
Kdy jej použít a jak často rajčata zalévat
Hnojivo na chléb lze poprvé použít na sazenice, aby se posílily. Interval mezi krmením by měl být přibližně dva týdny. Po nasazení plodů již nebudete potřebovat žádné hnojivo (nadměrný růst listů může být škodlivý pro tvorbu plodů). Čemu je ještě třeba věnovat pozornost? Takový chlebový hnůj se nejlépe přidává do dobře prohřáté půdy. Kvasinkám se daří v teplém prostředí.
Zdroj: Porady Interia