Výkonné hnojivo za pár korun. Stačí kostka obyčejného droždí a vaše rostliny porostou jako nikdy předtím

Fotografie: Depositphotos

Kvasnicové hnojivo vás vyjde pouze na pár korun, jeho příprava je jednoduchá a rostliny po něm budou odolnější, budou více plodit a ochráníte je před škůdci. Podívejte se, jak na to.

Jaro je čas, kdy se musíte postarat o zahradu a pokojové rostliny. Pokud chcete zlepšit jejich kondici, musíte jim dopřát pořádnou dávku hnojiva. Samozřejmě nemusíte sáhnout po produktech ze zahradnictví, můžete použít hnojivo z droždí. Nejenže se snadno připravuje, ale nehrozí ani přehnojení. Jak tedy vyrobit kvasnicové hnojivo pro své rostliny?

Proč jsou dobré kvasnice

Droždí je nezbytnou součástí výbavy každého pekaře a hospodyněk, které se chtějí blýsknout před svými hosty při přípravě různých pochoutek. Ukazuje se však, že využití kvasnic zdaleka přesahuje kulinářské možnosti. Mezi zahrádkáři je nejoblíbenější používání kvasnicových hnojiv pro rostliny. A jaké jsou výhody jejich používání?

Fotografie: Depositphotos

Především stimulují růst, posilují kořenový systém, usnadňují příjem vody z půdy a živin, a navíc omezují rozvoj patogenů. Kvasnicové hnojivo pro rostliny se vám bude hodit nejen na zahradě, ale můžete ho použít i k zalévání druhů, které se nacházejí na našich okenních parapetech.

Jak si připravit hnojivo

Kvasnicové hnojivo se snadno připravuje! Pokud se vám nechce čekat, můžete si připravit nezkvašený extrakt: stačí rozdrtit kostku droždí, vhodit ji do kbelíku a zalít ji 10 litry teplé vody. Směs důkladně promíchejte a nechte ji dvě hodiny odstát. Po uplynutí této doby je hnojivo s kvasinkami připraveno k použití.

Pokud máte velkou zahradu, nic nebrání tomu, aby kvasnicové hnojivo včas zkvasilo. Jak to uděláte? Recept je velmi podobný: do kbelíku vložte rozdrobenou kostku droždí, posypte ji sklenicí cukru, počkejte hodinu a vše zalijte 10 litry teplé vody. Celou věc nechte týden působit a teprve poté je hnojivo připraveno k použití. Je třeba vědět, že kvasnice v této formě se musí ředit: sklenice roztoku na 10 litrů vody.

Kdy ho použít

Kdy použít kvasnicové hnojivo na rostliny? Nejvhodnější doba pro jeho použití je na jaře a v létě, ale poslední dávky by se neměly aplikovat později než začátkem září. Toto pravidlo samozřejmě neplatí pro rostliny v květináčích. A jak často toto hnojivo používat? Ideálně jednou měsíčně, ale v období intenzivního růstu můžete frekvenci zvýšit na dvakrát měsíčně.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]