Chyby, kterých se při navrhování nebo renovaci dětského pokoje dopouští stále hodně rodičů

Fotografie: Pixabay

Budování dětského pokoje je důležitý proces. Konec konců, rodiče musí důkladně a včas promyslet každou fázi rekonstrukce od pokládání podlah a přípravy stěn po dekorace.

Na první pohled to vypadá jednoduše. Přesto mnoho z nás dělá stejné chyby, pokud jde o harmonický design dětského nebo i studentského pokoje. Existuje mnoho nezodpovězených otázek o tom, jak ideálně vybavit dětský pokoj. Co v něm raději nedělat, aby vaše dítě rostlo a rozvíjelo se v krásné, pohodlné a hlavně funkční místnosti, kde bude trávit svůj čas?

Pozor na dodržování bezpečnosti

Lidé často zapomínají na vhodné umístění zásuvek a vypínače. Přitom právě v dětském pokoji je jejich rozvržení velmi důležité. Při instalaci elektrických kabelů si dejte velký pozor na bezpečnost a myslete na ni také do budoucna. Zajistěte izolaci a uzemnění a zásuvky pokud možno směřujte do vyšších míst. Naopak například na vypínač k lampičce by dítko mělo bez problému dosáhnout od útlého věku, aby si mohlo kdykoliv rozsvítit.

Fotografie: Pixabay

Při tapetování a instalaci jednotlivých částí nábytku myslete na to, že by použité materiály neměly být žíravé ani syntetické. Předměty by určitě neměly vydávat silný zápach. Pokud dáváte do místnosti koberec, volte ten s nízkým chlupem, kde se drží méně prachu a dalších nečistot. Předejdete tak nejen možnému nepořádku, ale snížíte tak i možnost výskytu alergií u svých dětí. Dávejte přednost přírodním materiálům, jako je dřevo, a to třeba i na podlaze.

Svítidla by měla být co nejvýše

Pokud chcete dítěti pořídit závěsná svítidla, připevněte je co nejvýše ke stropu, a pokud zvolíte využití stolních nebo stojacích lamp, pak volte ty stabilní se širokou podporou. Přemýšlíte nad designem a funkčností oken? Na zatemňování je ideální zvolit římské rolety a lehké funkční závěsy. Do dětského pokoje se nesnažte nacpat objemnou komodu z obýváku nebo starou skříň. Například v místnosti tříletého dítěte by nemělo být nic nadbytečného.

Fotografie: Pixabay

Myslete na to, že by dítě mohlo tyto kusy nábytku na sebe převrhnout. Zvolte tedy jen postel a nízkou skříň či komodu. Na hračky jsou vhodné úložné boxy nebo pytle. Dítě si bude schopné samo uklidit.

Myslete také na první stůl a židli. Ideální je ergonomický rostoucí nábytek. Starších dětí se nebojte zeptat na preference. Nechte jim v pokoji prostor na hraní. Avšak děti od deseti let už nemusí mít potřebu hrací plochy a preferují větší stůl nebo šatnu.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]