Zručný otec přeměnil dětský pokoj v pirátské doupě

Většina malých kluků má ráda dobrodružství. A to může nabízet i dětský pokoj. Rádi si hrají na vojáky, cestovatele, lovce a po úspěchu filmů o pirátech z Karibiku se nejen chlapec toužil stát pirátem. Tomu se přizpůsobily nejen hračky, ale také oděvní průmysl nabízející nejrůznější pirátské oblečení i výrobci nábytku, kteří přišli s originálním nábytkem v pirátském stylu. Proč ale investovat nemalé peníze do nábytku, když máte tatínka, který vám ho vyrobí, navíc zcela jedinečný a přesně podle vašich představ.

Loď, lanový most i vězení

Přesně takový pokoj se totiž pro svého šestiletého syna rozhodl postavit designer Steve Kuhl z americké Minnesoty. Výsledek, který můžete vidět v naší fotogalerii, předčí vaše očekávání. Rázem se nejen Stevův malý syn, ale i vy ocitnete ve světě pirátů se vším, co k němu patří. U stropu místnosti se nachází dřevěná pirátská loď, na kterou se dostanete pomocí dřevěného žebříku a následně visutého lanového mostu.

Ten spojuje pirátskou loď s kamennou vězeňskou celou, ta se hodí nejen pro nevítanou návštěvu, ale i zlobivé sourozence. Pod tímto mostem se v pokojíčku nachází knihovnička plná knížek o pirátech. Zdi pokoje jsou navíc vymalovány modrou barvou s obrázky ryb a dalších mořských tvorů, což jen přispívá k jedinečné a působivé atmosféře.

Skluzavka i lano vedoucí do skříně

To nejzajímavější je ale ukryto v pirátské lodi, nachází se v ní totiž tajná skluzavka, kterou se dostaneme až do spodního patra domu.

Pokud se tak malému pirátovi nechtějí používat schody, může se z pokojíčku jednoduše dostat tímto originálním a rychlým způsobem.

Další součástí lodi je lano, po kterém lze sešplhat do šatny s oblečením. Na palubě lodi nalezneme samozřejmě kormidlo a také pozorovatelnu na stožáru. Všichni kamarádi tak Stevovu synovi závidí, jaké dobrodružství může každý den ve svém pokojíčku zažívat, a nevynechají jedinou možnost jít k němu na návštěvu.

Fotografie: Kuhl Design Build

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]