CINCINK: Zacinkejte konečně klíči od nového bydlení

Najít bydlení za slušné peníze, v dobré lokalitě a zachovalém stavu dnes není vůbec snadné. Potvrdí vám to rodiny i studenti hledající ubytování přes školní rok. Vědí to ovšem i velké firmy jako například Komerční banka. Ta stojí za novým realitním portálem CINCINK, který má pomoci lidem sehnat nové bydlení nebo prodat nemovitost.

Portál CINKCINK nabízí inzerci zdarma a prodej bez realitní kanceláře. Zároveň však získáte služby jako od realitky. Budete-li chtít, odborníci nabízí odhad ceny nemovitostinafocení bytu3D plánek nemovitosti, textaci prodejního inzerátu, zpracují vizualizaci interiéru, případně za stranu kupujícího prohlédnou, zajistí úschovu peněz či právní služby. Pomohou samozřejmě i se zařízením financování.

Pokud se na věc podíváme z hlediska člověka, který bydlení hledá a chce koupit, mohly by se vám líbit například následující 3 služby:

1. Technická inspekce nemovitosti

Chcete vědět, jestli nemovitost odpovídá tomu, co o ní napsal její majitel do inzerátu? Můžete se přijít podívat, jenže málokterý laik rozpozná závady pouhým okem. Jestli nechcete riskovat nemilé překvapení, nabízí se pro vás služba technická inspekce nemovitosti.

Do bytu se vydá technický inspektor, který odhalí veškeré slabiny, v inspekčním protokolu vám sepíše všechny vady i nedodělky. Mimochodem, o technickou inspekci mají někdy zájem i prodávající, pak se nemusíte dohadovat, kdo co způsobil.

2. Úschova peněz

Co by se mělo dělat dříve? Podepsat kupní smlouva, nebo převést peníze na účet majitele? V obou případech by byla jedna strana v nebezpečí, tak jak vše vyřešit? Běžně se peníze přeposílají na účet nějakého prostředníka. Realitní kanceláře, právníka nebo třeba Komerční banky. Bankovní úschova peněz je nejbezpečnější a levnější než někde jinde.

3. Daňový poradce

Kupující má povinnost uhradit daň z nabytí nemovité věci, pokud tedy nekupuje nový dům. Jenže jak? A kdy? Kam? Jestli nejste v těchto situacích zběhlí, jakože většina lidí není, protože nekupují byt každé dva měsíce, pomůže vám daňový poradce. Většinou (v 95 % případů) se mu povede vyjednat výjimku pro znalecký posudek, a tak vám ještě ušetří výdaje. Navíc díky němu získáte jistotu, že vše odevzdáváte správně a včas.

Budete-li potřebovat, na CINCINK vám pomůžou i s vyjednáním hypotéky. Nejen tak ledajaké. Hypoteční kalkulačka online vám odhalí, která varianta by pro vás byla finančně nejvýhodnější, a tu si zvolíte.

Více než inzertní portál

Na CINCINK tedy můžete prohledávat inzeráty, avšak najdete zde i spoustu praktických rad, a hlavně odbornou pomoc. Díky tomu snadněji získáte bydlení, z nějž budete doopravdy nadšení. Především však minimalizujete riziko, že se během koupě někde něco pokazí. Prohlížet inzeráty si lze zdarma, pak se jen rozhodnete, jaké služby si zaplatíte.