Čištění domácnosti bez chemie. Stačí několik běžně dostupných surovin

Fotografie: Freepik

Úklid je pro mnohé z nás únavná a nepříjemná povinnost. Když už se do něj musíte pustit, udělejte to v souladu s přírodou pomocí mnoha levně dostupných látek.

Pro úklid celého domu je možné využít pouze přírodní prostředky, které jsou dostupné v každém malém obchodu s potravinami a zároveň jsou levné. Proč kupovat drahé čistící prostředky, když můžete využít třeba citrón, jedlou sodu, ocet, glycerin a jiné velmi dobře dostupné suroviny, které pomohou s úklidem vaší domácnosti. Ukliďte pomocí přírodních surovin celý dům.

Fotografie: Freepik

Citron v koupelně

Umyvadlo, vana a sprchový kout jsou místa, kde se velmi často setkáváme s nepříjemným vodním kamenem, se kterým se těžko bojuje. Pokud vám přijde na pomoc citron, bude boj rychlý. Vymačkejte citronovou šťávu, namočte do ní hadřík a vodní kámen vyčistěte. Můžete také hadřík nechat přiložený a nechat celou noc působit. Pak půjde vodní kámen snadno setřít. Poté jen opláchněte vodou, aby čištěné místo nelepilo citronem.

Mytí oken a leštění zrcadel pomocí glycerinu

Mytí oken je nejméně oblíbenou činností v domácnosti. Glycerin však může tuto únavnou povinnost velmi usnadnit a zpříjemnit. Pokud přidáte malé množství glycerinu do vody, která se používá k mytí skla (několik kapek na tři litry vody). Můžete tak snadno zabránit hromadění nečistot nebo prachu a tvorbě šmouh. Stojí za to zmínit, že trik s glycerinem funguje dobře při čištění různých skleněných povrchů, včetně zrcadel nebo zástěn. Stačí dát trochu glycerinu na měkkou látku a vyčistit jakýkoli skleněný povrch, například zrcadla. Šmouhy, prach a stopy páry zmizí.

Fotografie: Freepik

Čištění myčky jedlou sodou

Jedlá soda také dokonale odstraní zápach, linoucí se z usazenin, které se vytvořily v myčce během jejího používání. Stačí ji rozsypat po myčce a umýt celý vnitřek myčky mokrou houbičkou nebo hadrem. Není od věci nasypat několik čajových lžiček jedlé sody do nádoby na tablety a myčku zapnout. Mycí cyklus nastavte na nejvyšší teplotu, abyste pak nelovili zbytky jedlé sody na čistém nádobí.

Mytí oken

Postačí Vám obyčejná mýdlová voda. Nemusíte skladovat miliony prostředků, které nemáte kam uskladnit. Na zaschlé skvrny na oknech je nejlepším řešením mýdlová voda. Připravte si silný roztok, vůbec se toho nebojte. Mýdlová voda by měla být horká a umístěná v rozprašovači. V případě potřeby nastříkejte roztok na skvrnu, nechte chvíli působit, půjde Vám dobře setřít dolů.

Zdroj: Countryliving