Kapsle do pračky většina lidí používá špatně. Pro okamžité zlepšení praní je potřeba zakročit

Fotografie: Depositphotos

Kapsle do pračky byste se měli naučit používat správně co nejdříve. Zlepšíte efekt praní a ochráníte pračku. A využít je můžete i mimo samotné praní.

Patříte i vy k lidem, kteří používají kapsle do pračky chybným způsobem? Poradíme vám, jak postupovat správně. Abyste maximalizovali účinnost kapslí s pracím prostředkem, musíte vědět, jak s nimi naložit. Také tím prodloužíte životnost pračky. A kromě toho je můžete využít i jiným způsobem než k praní.

Jak správně používat kapsle do pračky

Rozhodně nedávejte kapsli do pračky volně, tedy na zavřený buben. Je nezbytné vložit ji dovnitř, a to na dno bubnu, radí web Cleanipedia. Teprve potom do něj začněte vkládat prádlo. Jestli vložíte kapsli sice do bubnu, ale nahoru na prádlo, zůstanou vám na něm lepkavé zbytky, které mnohdy ani nejdou pořádně odstranit jinak než dané kousky textilu znovu vyprat.

Pokud totiž nebude kapsle ve spodní části bubnu, dostane se k ní jen málo vody a vytvoří se lepkavý chuchvalec. Chcete-li postupovat jinak, rozpusťte kapsli nejprve v teplé vodě a poté vlijte do bubnu. Předejdete tak výše zmíněným lepkavým zbytkům, které při nesprávném použití kapsle na prádle ulpívají.

A je vypráno
Fotografie: Unsplash

Prací kapsle můžete využít také k čištění čalounění. A to jak v bytě, tak třeba v autě. Jak při tom postupovat? Rozpusťte jednu kapsli v teplé vodě, doporučuje web RecettesPlat. Tímto roztokem pak budete čalouněný nábytek čistit. Nejvhodnějším materiálem vhodným k čištění čalounění je utěrka z mikrovlákna nebo nedrolivá houbička. Ty by měly být jen navlhčené, a nikoliv příliš mokré. Každé znečištěné místo přetřete utěrkou či houbičkou několikrát. Nečistoty se vám podaří odstranit a tkaninu i její barvu osvěžíte.

Buben pračky vyčistí tablety do myčky

Skvělými spojenci při úklidu domácnosti mohou být také tablety do myčky. Stejně jako kapsle do pračky je můžete využít i alternativním způsobem. Mohou pomoci k vyčištění bubnu pračky i k odstranění vodního kamene. Dvě tablety do myčky vložte do bubnu pračky a nastavte delší prací cyklus na vysokou teplotu. A když tablety do myčky rozpustíte v teplé vodě, vznikne vám v podstatě univerzální čistidlo, kterým lze umýt celou koupelnu. A to od obkladů, vany a umývadla, až po podlahu a toaletu.

Efektivnější praní prádla: Čistotu zajistí i správný druh pracího prostředku a jeho dávkování

Pokud nejste zastánci silných chemických prostředků pro praní ani čištění domácnosti, můžete samozřejmě volit více šetrné a ekologické přípravky. Na praní se hodí například kaštanové prací mýdlo, které obsahuje účinné látky saponiny. Nebo si můžete levně připravit domácí prostředek na praní, jak jsme radili dříve na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*