Čištění koberců alternativními postupy přináší skvělé výsledky

Koberec je stále populární podlahovou krytinou. Když však přijde čas na čištění koberců, lidé ho začnou proklínat. To proto, že údržba je oproti linu, dlažbě, nebo třeba plovoucí podlaze o něco náročnější. Ne vždy to ale musí být nutně noční můra, jelikož čištění koberců se dá zvládnout i rychle,  jednoduše a efektivně.

Znáte alternativní metody?

Mnoho lidí se při čištění koberců vydá do obchodu a zde koupí produkty k tomu určené. Je jich celá řada, ale ne vždy mohou být vhodné. Často jsou plné chemie, jindy jsou agresivní, jiné mohou být neúčinné a obecně platí i to, že jsou i celkem drahé. Naštěstí je tu možnost číslo dvě, a to alternativní metody. Podívejte se na ty nejlepší.

Sůl a jedlá soda

Kombinace, která patří mezi skvělou volbu, která nikdy neklame. Základem je koberec nejprve důkladně vysát. Potom vezměte jedlou sodu a sůl, smíchejte je v poměru 1:1 a potom touto směsí posypte koberec. Nechte asi 20 minut působit a potom vysajte. Najednou uvidíte, jak bude koberec čistší, bude zářivější a bude mít oživené barvy. Jednoduché, rychlé a za pár korun.

Ocet

Druhá metoda na čištění koberců je založena na použití octu. Opět je třeba koberec nejprve vysát. Potom si připravíte roztok, kdy s jedním litrem vody smícháte 20 ml octu. Tento roztok buď rozprašovačem aplikujete po celém koberci, nebo ho v případě lokální skvrny aplikujete pomocí hadříku. Dále je třeba nechat koberec uschnout a místnost vyvětrat. A bude jak nový.

Černý čaj

Říkáte si, že černý čaj udělá spíše skvrnu, než aby se hodil k čištění koberce? Přesvědčíme vás o opaku. Pamatujte však, že tato metoda se hodí jenom na koberce tmavé barvy. Jako první si připravíte klasický čaj. Když jsou čajové lístky vylouhované, tak z nich nechte důkladně okapat vodu. Potom je nasypte tam, kde jsou nečistoty. Čajové lístky je doslova vtáhnou do sebe. Když oschnou, koberec vyluxujte a skvrny budou minulostí.

Fotografie: Pixabay