Ústní voda v pračce: Neobvyklý způsob čištění s okamžitým efektem. Předčí kupované prostředky

Fotografie: Depositphotos

Čištění pračky a udržování její perfektní funkčnosti je jedním z nejnamáhavějších úkolů péče o domácnost. Účinně vám s tím pomůže obyčejná ústní voda.

Ačkoli je ústní voda také celkem běžnou součástí koupelny, její spojení s pračkou není zrovna něco, co by člověka napadlo na prvním místě. Tato kombinace může připomínat ony pochybné „nové a zázračné“ metody, které však nikam nevedou. Na úklid pračky existuje mnoho fíglů a postupů. Problém je, že většina z nich nemá dlouhého trvání. Pokud z nich „vytáhnete“ týden, pak se můžete mnohdy považovat za šťastlivce.

V čem je ústní voda odlišná?

Působí proti vodnímu kameni i dalším usazeninám a podivné zápachy linoucí se z pračky odstraňuje dlouhodobě. Právě díky použití ústní vody bude vaše pračka čistá a svěží, a to až po dobu jednoho měsíce. Takže si budete moci užívat nejen její perfektní funkčnost, ale také krásně vyprané prádlo.

Fotografie: Pxhere

Jak na to konkrétně?

Samotný zákrok patří mezi ty opravdu jednoduché. Po posledním vyprání obsahu bubnu do něj nalijte sklenici ústní vody. O trochu méně (tedy menší sklenici) nalijte i do nádržek na prací gely či aviváž. Pak spusťte samočistící program a zadejte tu nejvyšší teplotu. Jakmile proces skončí, otřete celou pračku mokrou houbičkou – a bude jako nová. Na tuto metodu nedají dopustit hospodyně po celém světě, hlavně kvůli dlouhodobému efektu.

Dezinfekce zubního kartáčku

Tímto variabilita použití ústní vody nekončí. Přestože je spojena s ústní dutinou, používáme ji většinou odděleně od zubního kartáčku. Právě s její pomocí se dá ovšem pohodlně pečovat i o nástroje, které do úst vkládáme. A takový kartáček je opravdu dobré jednou za čas pořádně dezinfikovat. Stačí ho na noc ponořit do sklenice s ústní vodou.

Kousnutí hmyzu nebo vyrážky

Ústní voda obsahuje podíl alkoholu, který zastoupí dezinfekci a zklidní i pokožku podrážděnou hmyzem. Naneste na štípanec trochu ústní vody pomocí vatového tamponu, krok můžete průběžně opakovat. Určitě se vám uleví. Kromě velmi otravných bodnutí hmyzem se ústní voda hodí také na pupínky a různé vyrážky. Obsažený alkohol je totiž nejen vyčistí, ale také vysuší. Akné je stejný případ a stejná situace platí také pro plíseň na nohou.

Čistič monitorů, obrazovek a deodorant

Trápí vás upatlaná obrazovka či monitor? Ústní vodu lze využít jako leštěnku, jen ji nalijte do rozprašovače, případně stačí lehce namočený hadřík. A díky obsaženým látkám ji lze použít i stejným způsobem jako deodorant. Vezměte odličovací tampon, namočte ho do ústní vody a několikrát si přetřete podpaží. Když už jsme nakousli úklidové funkce, není třeba se zastavovat. Funguje totiž i na toaletu nebo například skleněný stůl.

Lupy a blechy nemají šanci

Tohle by asi napadlo opravdu málokoho, ale i takto lze ústní vodu aplikovat. Vmasírujte ústní vodu do pokožky hlavy, zabalte vlasy do ručníku a nechte působit. Dají vám pokoj lupy, blechy i vši. Trápí-li blechy domácího mazlíčka, nalijte ústní vodu do rozprašovače a psa nebo kočku důkladně postříkejte. Pravda, asi s vámi pak den dva nebude „mluvit“, ale rozhodně se mu uleví. Případně ho můžete vykoupat v lázni obohacené o ústní vodu.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]