Čištění sporáku snadno a rychle. Odstranit nečistoty i připáleniny bude hračkou

Během vaření je téměř nemožné zabránit tomu, aby vám něco ukáplo na sporák. Jak na čištění sporáku? Například když smažíte, olej prská všude kolem. Natož když vám přeteče hrnec nebo se něco rozlije. Za normální situace byste nečistoty lehce setřeli a bylo by po problému. Kvůli horké plotýnce se ale ihned vše přichytí k desce a následně je velice těžké nečistoty odstranit tak, aby zmizely i poslední fleky a zároveň abyste nepoškodili samotnou desku sporáku. Ukážeme vám skvělý způsob, jak můžete lehce a rychle tento povrch od připálenin vyčistit.

Tajemství je ve vosku na auta

Tajemným prostředkem, který dokáže spolehlivě nablýskat plotýnku, na které stále i přes pracné čištění zůstávají skvrny, je vosk na auto. Nevěříte, že funguje? Automobilový vosk byl vyvinutý k tomu, aby karoserii vozidla i jiným hladkým materiálům dodal lesklý, zářivý vzhled a zabraňoval do budoucna ulpívání nečistot. Stejné vlastnosti bychom ocenili i u plochy sporáku, tak proč zde vosk nevyužít? Jedná se o velice chytrou vychytávku, kterou ocení každý, kdo má sklokeramický, nerezový nebo kovový sporák a jeho části v tomto materiálu. Velkou výhodou je, že vosk kromě leštící funkce umí ochránit povrchy před škrábanci, což se v tomto případě také hodí. Nejenže varnou desku vyčistí a vyleští, ale ještě může výrazně prodloužit její životnost.

Jak vosk na sporák použít?

Základem, když vám něco na sporák vycákne nebo vyteče, je vždy setřít nečistotu co nejdříve, než se úplně připálí. Pokud tak učiníte, nemusíte se bát, že by ji bylo třeba odškrabávat. Přichytí-li se přeci jen nějaká část, nechte ji odmočit a poté setřete. V každém případě na desce zůstanou bez ohledu na rychlost utření mapy a fleky. Pro jejich leštění se právě skvěle hodí vosk do auta. Nanášejte ho v době, kdy je plotýnka již úplně vychladlá a postupujte podle návodu, který se v rámci jednotlivých značek liší. Pokud chcete zaručit dlouhodobou ochranu, měli byste vosk aplikovat pravidelně přibližně každé dva týdny.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]